Citat:
Ursprungligen postat av
kiboko
FINLANDS farligaste kvinna. Kanske även Nordens. Men hennes koppling till Sverige är att det säkert är lättare att tjäna pengar på föredrag för lättlurade personer här än i Finland, speciellt som hon tillhör svenskspråkiga minoriteten. Men hennes hemby hade extremt låg vaccinationsgrad så vissa lyckas hon uppenbart lura även där.
Citat:
Ursprungligen postat av
Grontarskont
Ja du har rätt! Är med så mycket i svensk media att man tror att hon är svensk!
Ja, herre Gud. Verkligen en jätte farlig kvinna. Vad är väl lite korrupta politiker på helt fel plats jämfört med den här terroristen? Dessutom jobbar hon idéellt med sina föreläsningar, så så mycket kosing lär hon inte dra in.
Och vadå lura? Rena spekulationer, som om hon vore nån slags ondsint häxa som förtrollar allt och alla hon tittar på. SVT:s manipulation fungerar uppenbarligen blixtsnabbt på somliga. För er är det verkligen helt främmande att människor kan vara förmögna att ta ansvar över sina egna beslut, att vi faktiskt inte behöver en big brother som fattar besluten åt oss.