Citat:
Ursprungligen postat av
Woldemortdarski
Ingen aning. Hörde aldrig talas om systrarna öht på den tiden. Såg dem inte en enda gång besöka Mait på den aktuella adressen. Mait verkar ha varit tämligen avskärmad från dem på den tiden hon bodde med Johnny.
Menar inte att bomba dig med frågor, sorry. Men det här är ju något uppseendeväckande. Döttrarna är alltså födda 1976 och 1978, den "mediala" systern (76:an) berättade om att M*ait var gravid med den yngsta när förstfödde sonen dog.
Har du intrycket av att flickorna fick flytta ut 1979 när "återuppståndelsen" ägde rum, menar du?
Äldsta systern har i SVT-intervju (är jag nästan helt säker på) just uttryckt att de hade en normal uppväxt och lekte med varandra alla tre, hon underströk att syskonen ligger så nära varandra i ålder och att brodern var ett normalt barn, "inget fel på honom". Känns ju helt galet märkligt att i det sammanhanget inte nämna att hon och syrran inte bodde under samma tak som sin mor, far och bror.
Edit: Kan också ha varit i "Expressen TV" som hon uttalat sig om uppväxten.