Citat:
Ursprungligen postat av
paratax
Aja sure, för de som har totalt orealistiska förväntningar så är black friday inte så bra som de tror. För de som har någon verklighetsförankring så är black friday däremot riktigt bra och man kan hitta sjukt bra fynd på vissa produkter.
Jag såg något riktigt bra erbjudanden förra årret.
Såg att man exempelvis kunde köpa en Storytel reader, 999 kr och få sex månaders presentkort (värde 1014 kr).
De som hade tänkt köpa läsplattan, fick den i princip gratis, om de tänkt att använda tjänsten i sex månader.
Kläder och skor jag jag slutat att köpa på Black Friday, ofta får man mail effter någon vecka, att min storlek tog slut.
Om inte annat, så kan man ju oftast hitta butiker som erbjuder 5 % på alla varor, det är ju alltid något, förutsatt att priserna är ganska fasta då.