Citat:
Ursprungligen postat av
Magictrix
Hon klarar helt enkelt inte av att säga sanningen.
Jag undrar med över detta:
Citat:
Fanns det ingen runt dig som kunde sätta stopp för dig, dra i nödbromsen och råda dig att ta det lugnare med USA-planerna?
– Det var ingen som vågade.
Det var först när det kom en ny vd i Löwengrip Invest månaden innan kraschen som sanningen om ekonomin stod klar för Isabella Löwengrip.
– Han var den första som flaggade för att vi måste göra förändringar i bolaget. Till exempel såg han att hyran på 200 000 kronor i månaden var alldeles galet. Jag tyckte att det gick att betala 200 000 för hyran för mig och två anställda när vi hade intäkter på två miljoner.
Intäkt på 2 miljoner?? Hon sålde alltså för 2 miljoner i månaden i USA, det är ju väldigt bra måste man säga. Men då skall försäljningsaktiviterna finansieras i forma av försäljningspersonal, marketing, kontor osv. Hade hon inte ett kontor på Manhattan??