Citat:
Ursprungligen postat av
NeoVain
Både arizona och pennsylvania är "un-called" nu på de flesta nätverk och joe biden är nere i 259 electoral votes igen. Svettas du än?
Ja nu är det lite oroande tbh.
Alltså om detta är på riktigt så är det ju helt avgörande för världens framtid. Då var ju allting sant som Demokratpartiet har sagt från första början. Även Trump har ju påpekat samma sak. Så i den här frågan är båda sidor eniga.
Man kan dock se positivt på det från båda sidor också: Att kontrollera detta val extra noga och gå igenom alla röster i "problemstaterna" kan åter ge förtroende för offentliga presidentval i USA.
Men vi kan ju se med sunt rationellt förnuft på detta:
Om det mot förmodan någonsin skett valfusk eller valmanipulation från endera sida i något val någonsin i USA, så är just detta val det val som det förmodligen skett.