Citat:
Ursprungligen postat av
Bend123
Skadene kan skyldes vold, men da burde man isåfall hatt et sterkt grunnlag for å skrive det. Selv har jeg hatt noen "skader" på meg gjennom tiden som folk har spurt om jeg hadde vært i slåsskamp, noe jeg aldri har vært i. En av skadene har skyldes uhell etter noen glass for mye vin.
Grunnlaget ligger i ektepaktene. Økonomisk undertrykking så grov at det faller inn under definisjonen på "Vold i nære relasjoner".
Som jeg sa, politiet kan ha tilleggsopplysninger, feks skader behandlet i helsevesenet, nødanrop, og lignende.
I tillegg kommer forskjellig informasjon fra enkelte nick her på forumet, som hevder å ha opplysninger fra folk som kjente Lisbeth personlig.
Eks-svogerens forklaring til politiet.
Fotografiene av Lisbeth med synlige skader i ansiktet og på hendene.
Tilsammen gjør alt dette at det må være lov å si at skadene kan skyldes fysisk vold fra ektemannen. Kanskje mest sannsynlig skyldes fysisk vold fra ektemannen.