Citat:
Ursprungligen postat av
Einzelgaenger
sirup, du verkar vara en bra man. Jag är helt med dig i detta. Dock måste du erkänna, du och många andra här inne har en helt annan måttstock för Trump än för exempelvis Biden. Det kan du väl ändå medge?
Min måttstock vet man nog inte så mycket om härinne, jag är intresserad av Trump för att han är en så speciell figur. Men jag tycker inte om honom alls. Tycker inte om Biden heller men han är grå och tråkig. Så därför.
Hunter Biden kommer att få sitt straff om han begått brott. De har ju datorn, och tre telefoner som kommit från hans f.d. kollega Bubblan Bublinki. Och bilder finns ju i datorn. Så det är klart att de tar honom eftersom Trumps personliga advokat har tillgång till det. Om FBI INTE gör något så kommer deras huvuden att rulla. Så dumma tror jag inte de är att de gör sig till pedofilförsvarare och bli uthängda för det och få sparken och aldrig mer få ett jobb.