Citat:
Ursprungligen postat av
von Hindenburg
Han har gjort samma med Arizona och till och med använt Demokraternas enorma ledning som bevis för att Republikanerna garanterat vinner.
Det är förmodligen en kombination av fanaticism och oförmåga att förstå vad siffrorna egentligen säger.
Han försöker påvisa att Republikanerna alltid ligger efter först och att det utifrån det egentligen går bra för dem. Problemet för Nixter är att siffrorna inte visar det han påstår.
Haha! Det är ju iallafall underhållande, vad får man ut på att sitta och försöka övertyga oss om att Trump kommer vinna ? Det är inte så att vi kan oåverka utfallet. Låt det bli som det blir het enkelt.
Oavsett vad så pekar det mesta på en demokratisk vinst, valdeltagandet, trumpetens approval, "datat" ifrån kommunerna i vissa delstater (bara set florida och arizona).
Mycket saker obeorende av varandra pekar åt ett håll, men det kan bli en vändning om han lyckas få in en bra klang mot Biden som han lyckades med Hillary, men blir svårt men det är inte omöjligt.