Citat:
Ursprungligen postat av
AVART3N
Ingen här som kan dela med sig av lite råd och erfarenheter? Är det så här Ksasol ska funka? Tar alla här alpra mot ångest, eller finns det inga som använder det för att sätta lite guldkant på vardagen?
I början tog jag xanor exakt så, hade tråkigt helt enkelt och ville bli påverkad.
men nä 2mg är för lite. Xanor är tyvärr för svårt att dosera då 3 mg kan va för mycket och 4 mg utan tolerans göra en helt väck och förlora minnet.
Mycket mycket olika, men man måste känna av själv. Och ta en dag när du är själv. Det är svårt att märka att man varit påverkad förän dagen efter.
Xanor är nog mer lämpad för extrem panik ångest. Oftast räcker stesolid ca 10-20mg en gång då de är långtidsverkade. Xanor går över extremt fort ca 3-5 timmar max.
Vid tolerans känner man knappt av den 2 timmar ens. Värdelöst...
Blanda ej med alkohol. Brukar 99,9999999% av gångerna gå åt helvete, man gör bort sig, tappar saker är vanligt, får minnesluckor, dålig balans som fan.