Citat:
Ursprungligen postat av
z-z-z
Det kan hende at GM både håpet og regnet med at TH ikke kom til å kontakte politiet før etter at TH hadde betalt hele eller store deler av løsepengesummen.
Det står i trusselbrevet noe slikt som at etter at TH har betalt løsepengene og GM har slippet AE fri, så er det bare rettferdig at TH kontakter politiet.
Men det vil jo ta lang tid før at TH vil kunne betale hele løsesummen, og i mellomtiden kan hun jo ha blitt meldt savnet av andre, og da ville jo S4 bli ransaket, og det du kaller plantede bevis bli oppdaget av politi.
Og hvis GM var så sikker på å ikke bli tatt, at han sier at TH fritt kan kontakte politi, hvorfor skulle han da ha behov for å rette mistanke mot TH for å selv ikke bli mistenkt?