Citat:
Jag tror du slog huvudet på spiken här ( Det jag fetat ) Jag börjar nämligen tro att det är hans anhang som han har runt sej som byggt detta Hjärstamonster eftersom ingen har satt ner foten och sagt stopp det räcker till SD. Att han har fått härjat fritt i alla dessa år har tyvärr bara gett näring till hans storhetsvansinne. Att han dessutom är psykopat och sociopat har bara förstärkt storhetsvansinnet ännu mer som åren går.
Exakt! Alla "enablers". Allt från föräldrarna som lät honom misshandla sin bror utan att reagera, till de som stöttar honom idag och kränker LW om och om igen.
Hjärstamonstret - som redan som barn tycker det är kul att stoppa en pinne i en människas cykelhjul, så han faller av och skadas. Och som sedan skryter om det som vuxen.
-som planerar att mörda sina små barn och sin fru.
-som korsförhör ett av sina barn i 47 minuter och spelar in det. "Endast SD" vet hur många gånger detta skett innan och efter?
-som kallar sin fru för "ett tom skal" och som är systematiskt otrogen mot henne i minst 6 år.
-som misshandlar LW.
-som slår näven i en vägg, för att skrämma sitt 8-åriga barn och sedan skyller skadan på henne.
-som hotar LW med mord gång på gång.
-som hotar med att mörda LW´s barn "det kommer att bli blodigt".
-som ställer sina barn vid en ravin och släpar upp dem på klättring på höga torn och annat.
-som tar sig in i LW´s hus och lämnar ett ljus i sängen och dylika sjuka saker.
-som fotar LW och grannar in genom deras fönster och låter dem veta att "han har koll på dem".
-som limmar på allt med två ben och försöker få en kram av en polis efter ett förhör.
-som sitter och fnissar hysteriskt både i förhör och Tingsrätten.
-som tydliggör gör att "bara jag vet om jag är mördaren" för att skrämma sina vänner.
-som skickar toabilder med sin trogne slav, JG (aka MANDY?).
-som skriver till LW´s barn på en fejkad email.
-som tar sig in på både LW´s och HD´s konton på nätet och "håller koll" på dem.
-som lägger ut bilder på en mus med tarmarna hängande ute, en krossad groda och på ett fågelkramium.
-som får "blodsmak i munnen" när han ser LW´s krossade skalle under förhör.
-som ständigt ljuger och ändrar sina utsagor varannan sekund och förväntar sig att folk ska gå på det.
-som ändrar alla sina svar i TR efter att han har läst FUP.
-som redan förmiddagen efter mordet på LW, säger vet att det kommer bli "otäcka rubriker i media snart".
Det här är bara ett litet axplock av allt vi numera VET. Sen finns det massor vi inte vet, såklart. En sådan person vill inte jag har lös i samhället - oavsett om han är mördaren, eller inte.
Men vi vet att han (ensam eller ihop med någon) har mördat LW. Och vi vet att Polisen och åklagarna aldrig kommer att släppa detta.
En mycket skrämmande bild träder fram och det är mer än en skam att han går lös och lever loppan med sin siamesiska tvilling (HD), JG och fler, samtidigt som LW´s barn lider och grannar och geocachare är skräckslagna.
Jag har mycket svårt att tro att Hjärstamonstret inte är beredd att mörda igen, om det kan gynna honom. Med sin grandiosa självbild, så ser vi tydligt att det bara finns EN person som är viktig i hans liv. Han själv.
TeamÅsaHiding
säger: Tick, tack, tick, tack...
)som han har lyckats få till det med.