2020-09-10, 08:29
  #1057
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Castle
I vilka miljöer skulle dess två grupper kunna träffas? Var ska man träffa dess snygga sportiga kvinnor utan att behöva smyga runt på diverse campingplatser eller spaställen?

På ett pass på Sats
Citera
2020-09-10, 08:33
  #1058
Medlem
Jag har aldrig haft problem att få ligg för jag har stor kuk och stora fötter (skostorlek 46/47).

Sen är ju äktenskap en annan sak. I Sverige har vi monogami, och fler män än kvinnor, och därför kan rent teoretiskt alla kvinnor få en man, men inte alla män kan få en kvinna. Det orsakar en del problem.

Jag hade gärna varit för en ökad invandring av kvinnor ifrån östeuropeiska länder för att utjämna den skillnad som finns, för där är det tvärtom. Gillar nämligen de kvinnorna, mycket mer sexuellt liberala än svenska.
Citera
2020-09-10, 09:16
  #1059
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av charmigentvatrefyr
Jag har aldrig haft problem att få ligg för jag har stor kuk och stora fötter (skostorlek 46/47).

Sen är ju äktenskap en annan sak. I Sverige har vi monogami, och fler män än kvinnor, och därför kan rent teoretiskt alla kvinnor få en man, men inte alla män kan få en kvinna. Det orsakar en del problem.

Jag hade gärna varit för en ökad invandring av kvinnor ifrån östeuropeiska länder för att utjämna den skillnad som finns, för där är det tvärtom. Gillar nämligen de kvinnorna, mycket mer sexuellt liberala än svenska.

Om man läser Joakim Medins bok ” Thailandssvenskarna ” så får man reda på hur många sd röstande män löser problemet.
Citera
2020-09-10, 15:52
  #1060
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Ensagaisig
Detta är mina krav på man (har kille sen flera år)
Han ska aldrig köpt sex.
Han ska va snäll.
Han ska va rolig.
Han ska acceptera att jag inte dammsuger mer än en gång i halvåret. (hatar det och skiter ärligt i om det är dammigt hemma, han får göra det om han vill)

Jag hade tur och hittade min kille men har dissat alldeles för många pga punkt 1.

Jag vet mitt värde och vill inte ha en random kuk, speciellt inte en som sitter på en man utan mina värderingar. Då tar jag hellre en vibrator och är fri och lycklig i min dammiga lägenhet.

Skitprat. Dina drömmars man som berättar att han köpt sex och suttit inne för misshandel och du förlåter honom. Garanterat.
Citera
2020-09-10, 15:54
  #1061
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av stagioni
Ni som säger att invandrarna tagit svenska kvinnor har ingen koll. Det är allvarligt talat ungefär 10 % av invandrarna som är med svenska kvinnor. Vi har 50 % invandrare i landet och bara 10 % av dessa är med svenskar, det är riktigt låga siffror. De flesta invandrare är ensamma och lever i misär i förorterna.

Alltså svenska tjejer hatar invandrare. Prova att skapa en fejkad invandrarprofil på tinder så får du se skillnaden mot en svensk. Invandraren har knappt nån chans...

Det är det ju mängder av svenska män som också inte har.

Fördelen med att vara neger eller arab i Sverige är att det alltid går att skylla sina tillkortakommanden på rasism. Svart privelegium helt enkelt.
Citera
2020-09-10, 15:56
  #1062
Medlem
undercover-racists avatar
Behövs fler kvinnor i landet om vi ska lösa en stor del av problemet.
Citera
2020-09-10, 17:46
  #1063
Medlem
Ziayas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av undercover-racist
Behövs fler kvinnor i landet om vi ska lösa en stor del av problemet.
Och du som är smygrasist enligt ditt nick, hur ska vi lösa det? Import av kvinns? I så fall från var?
Citera
2020-09-10, 18:31
  #1064
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Saltkatt
Å jo jääävlars vad villiga de var, och vad mycket de hade att välja på...

Jag är bekant med flera svenska kvinnor som är hemmafruar i USA och Italien och mitt ex är hemmafru åt en jordbrukare.
Det är betydligt svårare att hitta män som vill försörja hemmafruar än kvinnor som vill
stanna hemma och sköta hemmet, eller hur idiot.

Även män hade krav på sej att gifta sej för att det var normen och ett sätt att skapa trygghet för
sej och familjen men det fans kvinnor och män som valde att leva med syskon eller hittade
andra sätt.

Det var även lika svårt att skilja sej för både män och kvinnor, berättar dom på Fråga Lund.
Titta från 36.55.
https://www.svtplay.se/video/27925991/fraga-lund/fraga-lund-sasong-5-avsnitt-2?start=auto
Citera
2020-09-10, 18:37
  #1065
Medlem
DonPapacito38s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Losdrivarexistens
Det där låter ju fantastiskt, men förnedringen som det ändå innebär att betala för sig skulle tära på mig. Samt att man a3kan veta varför "horan" säljer sig.
Det är ett väldigt väl spenderat nöje. Det kan jag lova dig . Har själv varit med ett antal eskorter och jag kan lova dig att är du trevlig och har ett fördelaktigt yttre , så kan du som föregående var inne på , få en längre och etablerad relation. En ny KK och en ny vännina. Dessutom vet många Escorter vad en man tänder på och själv förtroende i kombination med deras ödmjukhet är någott extremt attraktivt och värdefullt. Funderar själv på att lämna Sverige snart. Asien, sydamerika, öst Europa. Finns hur många länder som helst där kvinnorna fortfarande är trevliga och har kvar sin kvinnlighet. Bara genom att läsa tråden så förstår jag hur sjuka människor i Sverige är. Ego samhälle utan dess like.
__________________
Senast redigerad av DonPapacito38 2020-09-10 kl. 18:50.
Citera
2020-09-10, 19:18
  #1066
Medlem
BuckshotBills avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Andrimner
Jag håller med men inte helt. Jag är definitivt fattig men vågar påstå att jag är ganska lycklig. Har mina intressen i livet som berikar mitt liv och bra vänner. Det viktiga i livet är att känna en mening. Ha något som driver en. Ett mål att sikta mot eller något att se fram emot. Att ha ett intresse av någon form är oerhört viktigt.
Ja det låter rätt och riktigt. Jag brukar tänka att känner man social tillhörighet, har hälsan och något att leva för så ska man inte klaga.
Citera
2020-09-10, 19:44
  #1067
Medlem
brutalares avatar
Det är helt sjukt många som jag gick i gymnasiet med och tog studenten med som fortfarande lever singlar såhär ca 15 år senare. Tragiskt, inkl mig själv.
Citera
2020-09-10, 20:13
  #1068
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Mertillen
Det är det ju mängder av svenska män som också inte har.

Fördelen med att vara neger eller arab i Sverige är att det alltid går att skylla sina tillkortakommanden på rasism. Svart privelegium helt enkelt.
Jag vet, men jag har aldrig varit inne på rasism direkt. De flesta väljer bort invandrare för att man helt enkelt är med sina egna. Om man är inte vänster eller saknar insikt i mänskliga instinkter så förstår man att relationer över nationsgränser är sällan hållbart på lång sikt.

Jag vet, de flesta svenskar är också ensamma men helt ärligt så är det inte många invandrare som har stabila relationer med svenskar, och tur är väl det. Snacket om att invandrare tar svenska kvinnor är enligt mig skitsnack.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in