Citat:
Ursprungligen postat av
Bramskiii1
Nej min vän! Historian ljuger aldrig!! Svenskarna är kända för och vara veklingar så är det bara. Om det skulle bli krig idag svenskarna skulle aldrig stå upp för sitt land! Det har dom aldrig gjort för vi har alltid lekt neutrala men den bittra sanningen är att svenskar är fega. Sist Sverige kriga var 1945 och det var inte ens ett eget krig utan vi hjälpte finnarna mot ryssarna. Så viking blod kan vi glömma!!!
Vet inte var du kommer ifrån, men då du pratar om oss svenskar som ”dom” så förstår jag ju att du inte är en riktig svensk. Då du nämner att ”vi hjälpte finnarna mot ryssarna” så får man anta att du är tysk.
Och dett är väl OK, men om du nu inte tycker om oss svenskar, kan du då inte flytta tillbaka till Dresden, eller kanske bara vara tyst och lydig, som du uppfostrats till?
Sedan fortsätter vi riktiga svenskar att bygga vårt land som vi alltid gjort.
En del av det bygget måste dock vara mindre trams och mer rediga tag mot kriminaliteten. Det vet jag, på goda grunder, att polisen också skulle vilja ha möjlighet till. Det är viktigt att ha en fungerande rättsstat, men man måste också skydda den och samhället mot de som utnyttjar den.