Citat:
Ursprungligen postat av
BarryHero
Känns som en orättvis historiebeskrivning. Bachirou var otrolig i Europa, framför allt när MFF slog Besiktas borta hösten 2018 och säkrade avancemang från gruppspelet i Europa League.
Oj vad du kan! Han var bra i en match på 2-3 år de håller inte. Att man tar mer poäng med Bonke säger en hel fucking del. Nu ska bara Antonsson och Erik Larsson bort också.
Citat:
Ursprungligen postat av
Needs.more.brandy
Ärligt talat bryr jag mig inte. Nu handlar allt om överlevnad och en spelare som gjort bra ifrån sig i HIF, som inte gått som bosman, som inte gått till en rivaliserande klubb och som dessutom verkar vara intresserad utav att komma tillbaka - han ska vara välkommen. Jag har bara bra saker att säga om Gerndt.
Skönt för oss övriga Att han inte spelat i MFF för då hade de varit annat ljud i källan och vi fått stå ut med ditt återkommande ältande i ämnet.
Hade du inte varit ett känt troll så hade du varit den största hycklande clownen i denna delen på fb. Du är en mycket vidrig individ och mig veterligen skäms 90 procent av HIFarna att ha dig som fan.
Hoppas du trivs på ditt nya gruppboende i Bjuv.
Pajas