Citat:
Ursprungligen postat av
edc555
Jag är absolut INTE ute efter något rus!
Vad rekommenderar du för behandling för den sociala fobin?
Exposure therapy,de vill säga att man utsätter sig för det man är rädd för,har också varit i din sits men jag började ta xanor och 3 år senare så hade jag slut på piller en dag och eftersom jag hade ätit de så pass länge så blev jag beroende, vilket alla blir till slut, psykiskt och fysiskt.
Min flickvän hittade mig i duschen,hade fått ett krampa fall när jag duschade och slagit mig ordentligt i huvudet, ryggen, blod överallt och ambulansen hämtade mig.
Måste du börja med benso får du absolut inte äta det flera dagar i veckan och samtidigt som du äter de måste du själv lära dig att kunna vara bland folk.
Sätt dig på bussen med musik i öronen kan vara en bra början eller gå ut o gå korta rundor om de känns bättre.
Vet inte vilken sorts benso som är bättre.
Stesolid är jobbigare och sluta med och håller länge, xanor är starkare och håller kortare men gör det också lättare att få black out
https://imgshare.io/image/N5kS4e