2020-06-05, 15:26
  #3073
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av HG
Ja, hur många kulor fick den där stackars killen med Downs syndrom i kroppen?

Då var det inget knäböjande som gällde.
Det är för han var fel ras vet du väl....
Citera
2020-06-05, 15:26
  #3074
Medlem
nobbenss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av TemaSweg
Det är skevt att en Svensk tjej ska knäböja och hålla upp en skylt. Bara för hon är vit. Sverige har 0 och ingenting att göra med slaveriet i USA.

Då vet vi dock att man kan hålla en hel folkgrupp skyldig för vad en person begår. Om en blatte mördar en svensk är alla blattar skyldiga. Det är fritt fram att använda den logiken nu.
Ja är det inte hets mot folkgrupp så säg herr DamBerg
Citera
2020-06-05, 15:29
  #3075
Medlem
Custom_mades avatar
Citat:
Ursprungligen postat av TemaSweg
Det är skevt att en Svensk tjej ska knäböja och hålla upp en skylt. Bara för hon är vit. Sverige har 0 och ingenting att göra med slaveriet i USA.

Då vet vi dock att man kan hålla en hel folkgrupp skyldig för vad en person begår. Om en blatte mördar en svensk är alla blattar skyldiga. Det är fritt fram att använda den logiken nu.

Blattar och negrer har varit rasistiska sen dag ett.

Men vem bryr sig egentligen? Sverige har valt väg, och på det spåret är det!

Arma, arma Sverige.
Citera
2020-06-05, 15:43
  #3076
Medlem
HGs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Gliderposoder
1995. Klippan Skåne. Neger dödad av nynazist. Sen dess har det väll varit rätt lugnt på rasism-morden?

Där ser man. Den faktabiten gick ju fort att få fram.
Citera
2020-06-05, 15:49
  #3077
Medlem
HGs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av MrGibbons
Du kan inte ha skrivit sannare ord men man måste fortfarande läsa all denna sörja från alla tidningar så man får en helhets bild så man kan visa exakt vad alla Bonniers, Schibsteds och statsmedia skriver för fel eller vad dom inte tar upp alls hahaha

Håller med dig. Gör samma sak. Läser till och med CNN.

Bra att veta vad alla skriver så ser man vissa mönster av censur.

Väntar nu på snyftartikeln från poliskvinnan
Citera
2020-06-05, 15:58
  #3078
Medlem
Idag ska det demonstreras i Örebro.
Citera
2020-06-05, 16:00
  #3079
Medlem
nidbilds avatar
Citat:
Ursprungligen postat av TemaSweg
Det är skevt att en Svensk tjej ska knäböja och hålla upp en skylt. Bara för hon är vit. Sverige har 0 och ingenting att göra med slaveriet i USA.

Då vet vi dock att man kan hålla en hel folkgrupp skyldig för vad en person begår. Om en blatte mördar en svensk är alla blattar skyldiga. Det är fritt fram att använda den logiken nu.


Woke/Trigglypuff vänstern i sitt essä ingen vet egentligen vad dom är ute efter
Citera
2020-06-05, 16:03
  #3080
Medlem
george.sthlms avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Custom_made
Finns väl ingen grupp som negrerna, deras liv betyder så mycket att även om dom är riskgrupp så ska det demonstreras mot övervåld från polisen, som inte existerar på samma sätt i Sverige som i USA. Dessutom är hela grejen fejk från början.

Annars hade man ställt krav eller haft mål.

Vänsteridioter som vanligt!

Det är så sjukt att man knappt förstår hur vi kunnat hamna i denna situation.

När en neger knivar sönder mor och son på Ikea Västerås för 5 år sedan
ger han som motiv till mordet att " Dom såg svenska ut "
mer rasistiskt än det kan du inte få.

Vår egen Rikspolischef vid tiden för dådet Herr Danielsson försvarade den mordiska rasisten med:
"vad har den personen varit med om för någonting, vilka omständigheter har den killen växt upp under, vad är det för trauman han bär med sig? "

en galen man.
Citera
2020-06-05, 16:17
  #3081
Medlem
Uteliggarns avatar
Här knuffar polisen 75-årige mannen så han slår huvudet i gatan
expressen youtube Reuters

Dags för WLM ?

Eller det kan passera obemärkt när det gäller polisvåld mot vita ...
__________________
Senast redigerad av Uteliggarn 2020-06-05 kl. 16:22.
Citera
2020-06-05, 16:32
  #3082
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Triumpf-Of-The-Ill
Norska nationalekonomer har kommit fram till att en icke-västlig invandrare genererar kostnader på i genomsnitt 4,7 miljoner för den norska staten medan en västlig invandrare generar ett plus på 4.4 miljoner. Siffrorna gäller för en människas livstid.

Jag kan tänka mig att kostnaden är lite högre i Sverige då det ställs mer krav på invandrare i Norge.

Gällande situationen: blattar och svarta ser på de vita och känner sig enormt underlägsna för de ser hur vita människor lever vanliga liv och navigerar sig genom ett liv i västvärlden medan utfallet för deras egna grupps ambitioner ger ett helt annat, ofta mycket sämre resultat, trots samma möjligheter. Det är inte rasism överhuvudtaget. Det är för att vi är olika människor.

Man protesterar i princip för att man inte är vita. Det spelar ingen roll vad för slags pärlor man kastar till dom, majoriteten klarar inte av att leva i väst utan friktion.

Någon frågade vad som återstår? 95% av vita svenskar vill ha det så här, annars hade vi haft ministermord en gång i veckan och gäng av svenskar som åkte in till förorterna på nätterna för att med jaktvapen upprätthålla utegångsförbud.

Vad som återstår är egentligen enbart våld. Och de flesta svenskar måste gå under när västvärlden kollapsar under det mångkulturella eländets tyngd.

Svenskar kommer snart inte kunna belåna sig tungt för att bo vitt och friktionsfritt, det mångkulturella eländet kommer drabba alla och jag välkomnar våldtäkterna av deras döttrar och när deras söner pissrånas i munnen för DE ÄR ALLA SKYLDIGA! Annars hade det funnits 100.000 lasermän minst.

Välkommen till 2000-talet svenne, nu ska du få skörda vad du sått!

Är "Norska nationalekonomer" det närmaste du kommer i dina försök till källhänvisningar misstänker jag att du antingen gått polishöskolan, är fullkomligt oduglig eller än mer troligt, både och?
Citera
2020-06-05, 16:40
  #3083
Medlem
Jag hörde de skrek black Power på Svt på de som gick förbi kameran i Stockholm. Om jag hade skrikit white power hade det blivit ett jävla liv alla gånger och varit nazist. Vad är skillnaden? samma ord.

Helt obegripligt för mig.
Citera
2020-06-05, 17:16
  #3084
Medlem
-Mystics avatar
https://youtu.be/KLdDmeyMJls

Det känns som att vi verkligen lever i verkligheten som den Ryska deflektorn Yuri Bezmenov beskriver i sin föreläsning.... Helt galet.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in