2020-06-04, 11:50
  #2293
Medlem
Copiadyos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av InteRoligt
Planerat att det ska bli "kaos" här med.
Predictive Programming, Signal Virtue.

Social Media har manipulerat och brutit ner fårs tänk inför detta.
Regeringar runt om hela världen visste att detta skulle ske efter corona(likså visste dem om Corona2020)
Allt detta sker för UN Agenda 21 NWO.

Detta är baserat på manipulerade känslor utan mer grund än känslor.

Den verklighet som nästan alla valt att ignorera är här.
Det som är anledning till den extrema ökningen av naivitet är här.

Detta är fas 2 av 5-6 beroende på hur det går.
Det ska leda till Civilkrig egentligen som sedan ska leda världen in i krig men det ser ut att falla bort från bordet sakta men säkert.

Det är flera globala planer som sker samtidigt med olika mål om den framtid vi ska träda in i.

Jesuits vill ha "The new Space Age" (Därmed hålla bibel framför kyrka)

Och alla andra grupper som arbetar på den nivån antingen samarbetar eller är emot varandra.
Allt är religiöst kopplat samt kopplat till hur sjukt som det låter Maya kalendern och hela 2012 köret.(Enligt Etiopiska Kalendern är det 2012 i år)

Kobe Bryant 2014 bar tröja där det står "I can't Breath"
Och som eventuellt många förstår så var hans död ett start skott för många sovande celler.

Protesterna är planerade sedan minst 2 år tillbaka.
Soros, Clinton, Bush, Obama, Ryssland, Kina, Mason arbetar med detta och har arbetat med detta.

2020 är ett "mål" för dem som faktiskt globalt har makt alla vet att detta år är väldigt viktigt för framtiden även utan manipulativa anledningar. (21 Juni 21 December)

Väst världen följer sin tid och andra följer sin.

Hur kan man kalla något som bevisas framför sina ögon för konspirationsteori? För att dem sagt åt dig att göra det.
Sedan andra världskriget har Tele vision, media, politik och känslor används för att leda denna värld mot totalitär makt, globalism, neo-modernism, skildring mellan ledare och folk.
Läs CIA dokument om Hitler och lite annat vet ja.

Jag är klar med att ge silverfat som kommer slås undan, ingen lyssnar och ingen förstår att de har sagt till oss att detta kommer ske nu.
De har gett oss så mycket information de har kunnat för att vi skulle vara redo men det fanns andra makter som såg till att det ignorerades eller sågs förbi.
Läs på det som de har försökt få dig att inte lägga fokus på.

Hopi, Maya, 2012.

AMEN, HUR KAN FOLK INTE FÖRSTÅ DETTA? SÅ TYDLIGT MED TRUMPS UPPSTRÄCKTA BIBEL.-.
Citera
2020-06-04, 11:50
  #2294
Medlem
kugutts avatar
Citat:
Ursprungligen postat av JustZlatan
Fast är deras föräldrar verkligen så oskyldiga? Det är antagligen dom som har uppfostrat sina barn att vara vänsterblivna. Förhoppningsvis blev många smittade under demonstrationen.

Jo, men du vet, man är ju lite rebell i den åldern, lyssnar inte på mamma o pappa längre liksom. Det är normalt, men nu är det pandemi och då får man tänka till lite även om man är ung och naiv. Kommer inte bli kul när farmor och farfar ligger där och drunknar i slem.

#samvete
Citera
2020-06-04, 11:51
  #2295
Medlem
Drozds avatar
BLM-demo i Malmö senare idag - det kan nog bli livat värre!

Helt otroligt att BLM på använder #ACAB i sina officiella kanaler. Bara det borde diskvalificera dem från rätten att ordna demonstrationer (typ uppmaning till upplopp).

Festligt också hur invandrarna i sina demonstrationer mot fördomsfull diskriminering ofelbart bekräftar precis varenda fördom om dem, som våldsamma, destruktiva och ociviliserade.
Citera
2020-06-04, 11:51
  #2296
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Payback66
Detta är vad alla talar om efter gårdagens demonstration.
En bild säger mer än 1000 ord.
https://imgur.com/a/SARUBrb

Polisens registreringsskylt = SD 😉
Jag såg en film som visade poliskvinnan. Hon ställde sig på knä och lyfte näven, vilket i sig är rätt korkat då hon inte ska ta någon politisk ställning när hon har på sig uniform (ärligt talat borde hon få en skarp varning för detta, vilket mycket väl också kan ha skett men då naturligtvis bakom stängda dörrar). Men sen var det en av demonstranterna som sprang fram och räckte fram skylten, hon läste den inte ens innan hon höll upp och fotograferades. Detta var väl om möjligt ÄNNU MER korkat, det kunde ju ha stått precis vad som helst där.

Jag störde mig för övrigt också rätt mycket på att många skyltar/plakat är på engelska. Det känns väldigt oklart vem det är budskapet egentligen riktar sig mot. Är det mot svenska myndigheter? Det känns verkligen inte så, utan snarare som att detta är ett sätt att visa solidaritet för läget i USA och kanske vill synas lite i sociala medier/media internationellt? Jag tror faktiskt att det för många också blir en släng av det som shevita skrev tidigare som svar på varför skyltarna är på engelska (och antagligen också varför så många närmast verkar ta på sig "coola kostymer":
Citat:
Ursprungligen postat av shevita
Nej, det är för att de vill va lika "coola" som de i USA. Tro det eller ej men många av de romantiserar saker som kravaller i USA och egentligen allt som de sett på film. De tror att de är med i en film..

Det känns onekligen som att många tycker att det är rätt coolt att vara aktivist, i alla fall om man får klä ut sig till en ninja och göra lite kaos. Många vill säkert till och med ha upploppskänsla med tårgas och några brända bilar, det är jag övertygad om.
__________________
Senast redigerad av Stiber 2020-06-04 kl. 11:53.
Citera
2020-06-04, 11:52
  #2297
Medlem
Tanuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Frozzzt
Allt har blivit så sjukt.

Av alla otaliga verkliga problem vi har i vårt samhälle så är det ett importerat fenomen från USA som ges medialt utrymme, aggressivt uppeldat av de med "rätt värdegrund". Det är respektlöst och ett hån mot de uppoffringar det svenska samhället och de avlidnas familjer fått göra i den pågående pandemiens spår.

Det som är fascinerande (och skrämmande) är hur man ser sociala medier bombarderas med vad som är "inne" för stunden att proklamera och hetsa. Kritiskt och reflekterat tänkande lyser med sin frånvaro.

Och så till händelsen igår. Vi har ett svenskt samhälle som under lång tid tyngts av grov kriminalitet, våld, sexualbrott och skadegörelse. Jag har aldrig sett några större riktade demonstrationer eller någon uppvigling på sociala medier mot detta? Polisen har haft stora problem i områden runt om i våra städer, med "grupperingar" som saknat all form av respekt mot samhället. Det samhället som givit dem alla möjligheter till en bättre tillvaro.

Symboliken i att se en blond ung kvinnlig svensk polis på knä framför en hetsande Mob gör verkligen ont i mig. Det symboliserar underkastelse, förnedring och kapitulation.

En ytterligare tragisk faktor i det hela är att se hur fördelningen är bland demonstranterna. Majoriteten är svenska unga flickor tillsammans med ungdomar med invandrarbakgrund. Svenska tjejer som tillsammans med Moben gör aggressiva utfall mot sin egna polis (och i förlängningen sitt egna samhälle).

"If you worship your enemy, you are defeated.
If you adopt your enemy's religion you are enslaved. If you breed with your enemy, you are destroyed."
Kung Polydoros av Sparta

Var någonstans i utvecklingen är vi?
Citera
2020-06-04, 11:54
  #2298
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Blot-Sven
Tackar! Här har vi alltså en någorlunda rakryggad stockholmsmoderat.

Skönt att han på typiskt svenskt manér poängterar att han bryr sig om mötesfriheten, för att sedan kritisera tillställningen i går. Att ge sken av en sak och säga en sak och mena en sak är en fin gammal politikertradition.

Undrar om någon av våra riksdagspolitiker vågar uttala sig för eller emot.

Nja, tror att de hellre väljer att vara tysta.
Regeringen har underkastat sig vänsterextremismen för länge sedan.
Terroristerna hade kunnat bränna ner Drottningholms slott och Löfven hade gått ned på knä och ropat "AJ DO NOOT LAJK VAJT PEEPOL"
Citera
2020-06-04, 11:54
  #2299
Avslutad
Det här är väl bara en vindpust att vi är på väg mot en världsordning med global oro och kaos. Möjligen triggat av för många människor på planeten, för lite resurser, klimatförändringar och sjukdomar. En mix av militära eller pk propaganda diktaturer och anarki.
Citera
2020-06-04, 11:54
  #2300
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Hnes1983
Problemet i detta fall är ju att vi är mitt i en pandemi och har restriktioner att följa! Hur smart är det att samlas tusentals ändå i detta läge?
Jag väntar spänt på att se ifall Stockholm får en topp av Covid-19 inom 14 dagar från att demonstrationen hölls.

Rätten att demonstrera är viktig, och i vanliga fall är det inget fel alls i en sån demonstration. Men nu skapar den bara en situation där polisen måste göra sitt jobb och bryta upp demonstrationen på grund av smittoriskerna, och möts då av motstånd och får skit för att de gör sitt jobb. Väx upp säger jag till dessa demonstranter! Skriv plakat och demonstrera hemma från balkongen eller max 50 pers så har vi inget problem.

Sen kan jag personligen tycka att det blir märkligt att demonstrera om detta i Sverige, som att svenska polis (som nu målas upp som bovarna på något märkligt vis) har med situationen i USA att göra. Visst, visa er solidaritet med svarta i USA, men gör det lämpligtvis via nätet, sociala medier osv som amerikaner lätt kan ta del av. Vad hjälper det dem att massa folk samlas i Stockholm, coronavirusets epicentrum i Sverige!?

Det handlar inte om förtryckta svarta. Det är svenskarna som körs över. Kommunister drar nu nytta av invandrarna.

Vad ska journalisterna annars skriva om?

Ännu ett exempel på hur värdelös massinvandringen och mångkulturen är. Den utnyttjas. Det som sker är ju inte spontant.

Fortfarande skamligt med det våp till svensk polis som tittat på Youtube-klipp från USA och nu tar efter och ställer sig på knä. Löjliga lilla kvinna. Polis ska hon inte vara någon.
Citera
2020-06-04, 11:58
  #2301
Medlem
Blot-Svens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Carcassonne
Nja, tror att de hellre väljer att vara tysta.
Regeringen har underkastat sig vänsterextremismen för länge sedan.
Terroristerna hade kunnat bränna ner Drottningholms slott och Löfven hade gått ned på knä och ropat "AJ DO NOOT LAJK VAJT PEEPOL"


Du har nog rätt i det. Ett namn som poppar upp är annars Rossana Dinamarca. Det vore också lustigt om SD ville publicera ett statement där de slår fast att Sverige är ett land där vita och svarta lever i harmoni med varandra, och att den som inte gör det inte passar in här, för att den personen inte är svensk.
Citera
2020-06-04, 12:00
  #2302
Medlem
Sunt-fornufts avatar
Detta bevisar bara hur dumma Stockholmare är, vänstervridet och pk. Mitt i en pandemi, skapad av Stockholmarna går man ut och demonsterar........iq låg. Speciellt negern som drog igång allt, skulle vilja ha hennes åsikt om när hennes landsmän rånade och sedan pissade på etniska svenskar.
Citera
2020-06-04, 12:00
  #2303
Medlem
Har någon hela videon på vad som hände i tunnelbanan innan polisen kastade någon, som sprids i sociala medier? Helt sjukt att man tar det enda vridna exemplet och målar upp som att "vi har faktiskt polisbrutalitet". Snälla. Vill veta vad som hände innan, hört att tjejen provocerade polisen upprepade gånger.
I en intervju säger ett vittne (ung tjej) att polisen tänkte spruta tårgas på en man "bara för han var svart" och hon "bara ställde sig mellan och protesterade". Jo tjena, har svårt att tro att poliser skulle använda övervåld i den situationen när de vet att de blir filmade och antagligen skulle få sparken om de använde genuint övervåld.
Citera
2020-06-04, 12:03
  #2304
Medlem
Snaidistens avatar
Följande kommer oundvikligen att ske:

• Poliskvinnan kommer att gråta ut i media över näthat och hot hon emottagit efter sitt patetiska
tilltag.
• Poliskvinnan kommer att lanseras som ansiktet för den ”humana och icke-rasistiska” poliskåren,
hon är guld värd som värdegrundssymbol.
• Poliskvinnan kommer att bjudas in till Malou och Skavlan för att tala ut om hennes svåra tid
efter sitt ställningstagande.
• Eventuell framtida karriär som talare, inspiratör, förkämpe, politiker hägrar.

Ni läste det här först.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in