Citat:
Ursprungligen postat av
Niffy
Nei, det var Mulholland007 som at at det var gjerrighet som hadde gjort TH så rik.
Tror ikke det er gjerrighet som har gjort han til, men jeg tror det blir riktig og si at om man skal komme så langt må man ha endel egenkapital, ikke alltid men tenker vel at TH ikke er en gambler på samme måte som Petter Stordalen så ser ikke vekk fra at de første 10 årene av ekteskapet var økonomisk kjipe, siden TH sikkert trengte å bygge opp egenkapital. Jeg ikke bare tror men vet.
TH startet sin oppbygging av imperiet sannsynligvis med to tomme hender engang på 70 tallet,muligens i starten av 80 tallet.
Dette var en tid det var vanskelig og skaffe midler via lån etc. Dette var i perioden bankene hadde lånerestriksjoner hvor de ikke fikk låne ut mer enn en viss sum pr.år.
Hvordan TH skaffet egenkapital er egentlig et mysterium for det var ikke enkelt å låne penger uten å ha mye egenkapital.
Men TH klarte på en eller annen måte det, enten har han vunnet i lotto, mulig hadde AEH som var enebarn midler med inn i ekteskapet fra egen familie.
Da sitter vi igjen med to muligheter TH gjorde noe ulovlig ( som Tommy Sharif i dekkmann) eller han snudde og vendte på hver krone de første 10 årene av ekteskapet.Gjerrighet har også en tendens til å sitte seg når det har pågått lenge.
Mange kjenner folk som har vokst opp under kummerlige forhold og fått veldig lite som barn og blir gjerrig som en kompensasjon for mangel på goder i barndommen.
Veldig mye tyder på at TH vokste opp i fattigslig når. Det å ha 12 søsken var mye selv den gangen.
Jeg har stusset litt på dette, var foreldrene til TH veldig religiøse, personlig kjenner jeg kun en som har vokst opp med 12 søsken og han kommer fra en over snutter religiøs familie.
Selv om det var vanlig Og få flere barn enn man får i dag var det likevel ikke vanlig Og få så mange. Det fantes prevensjon, så det var fullt mulig og begrense barnefødsler.
På en måte synes jeg litt synd i lille TH som sannsynligvis vokste opp under veldig fattslige kår, og på toppen av det hele mistet mor som barn.
Det er såklart ingen unnskyldning om det skulle vise seg at han var uskyldig.
Jeg synes vel nå at politiet går vel langt i å sette opp opinionen mot han.
Javel han er en gretten gammel gubbe, men man skal ikke glemme hvilket press han er under. Jeg synes og han fremstår som usedvanlig usympatisk, men det gjør han ikke nødvendigvis til drapsmann.
Det er en grunn til at jeg ikke tror at det er TH, og det er det faktum at en sånn mann ville aldri våge å engasjere ukjente i dette komplottet. Ikke glem at de som har hjulpet han kan presse han for penger resten av livet.
Så det er ikke bare,bare og rekruttere noen til et slikt oppdrag
Jeg er imidlertid fortsatt tilbøyelig til å tro at han har fikset dette alene, men skjønner ikke helt hvordan.