Citat:
Ursprungligen postat av
Banned88
Fast, jo, det är det visst.
Det är KRISTNA Européer som skapat den misär Afrika lever i idag. Det är pga. av dem det är så många av dem, det är dom som gött dom så dom kunnat avla sig till sådana mängder dom är idag.
- Du har helt rätt. Det var ett misstag att hjälpa afrikanerna utan att samtidigt ställa krav på att afrikanerna ska hejda sin fenomenala fruktsamhet. Eftersom jag anser att det är hemskt med svältande barn, så anser jag inte att det var fel att hjälpa afrikanerna att överleva. Men det var ett gigantiskt fel att inte inkludera preventivmedel i hjälpen.
Varför har biståndsgivarna inte ställt krav på reducerade födelsetal? Kan en förklaring vara "antirasisterna" som ville glänsa med sig godhet? Det var rasistiskt att begära att svarta afrikaner ska ha lika låga födelsetal som vita västerlänningar. Ifall man nämner afrikanernas höga födelsetal, så kan man räkna med att genast få höra "Du anser att svarta barn är mindre värda än vita barn". Mycket av fattigdomen i världen hade kunnat vara avskaffad idag, ifall födelsetalen hade hållits nere. Antirasisterna bär stor skuld till att fattigdomen består.
Citat:
Ursprungligen postat av
Banned88
Tillslut tog maten och gåvorna från missionärerna slut, och vad gör då den lågintelligenta negrern? Den gör det den alltid gjort, söker sig till den vita Européen. "du födde oss då, du kan föda oss nu".
- Afrikanerna anklagar vita européer för kolonialism, samtidigt som dom själva kolonialiserar Europa.
Nu med Covid-19, så ska européerna avstå från att sätta in åtgärder mot epidemin, eftersom åtgärderna mot epidemin skadar ekonomin. Och då kan Europa inte skicka pengar till Afrika. Dom europeiska makthavare som avstår från att stoppa epidemin, sysslar med att offra européernas liv, för afrikanernas ekonomiska vinning. Och när européerna dör, så blir bostäder lediga i Europa. Dessa bostäder kan afrikanerna utnyttja till att dumpa ännu mer av sin överbefolkning i Europa.
Citat:
Ursprungligen postat av
Banned88
Det är kristendomen som är den grundläggande orsaken till att Europa är i det förfall det är i idag, kommunism 1.0.
- Jag betecknar det som "den falska omtankens ideologi". Det handlar om att framstå som god; inte om att verkligen hjälpa människor i nöd. Den falska omtankens ideologi ligger bakom folkvandringarna från andra kontinenter till Europa. Ifall Europas ursprungsbefolkning har haft invändningar, så har den falska omtankens profeter genast kommit och skrikit "rasist". Den falska omtankens ideologi har fått mycket stort inflytande, till stor del med hjälp av journalistkåren. Ifall den falska omtankens ideologi inte hade förstört Västvärlden, så hade Västvärlden kunnat göra mycket gott för fattiga länder. Den falska omtankens ideolog har skapat enormt mycket misär.
Citat:
Ursprungligen postat av
Banned88
Säg emot mig allt Du vill, det är okej, Du har fel.
- Jag har fel eftersom jag är vit man. Vita människor bär bördan av den ständiga arvssynden "rasism". Vita människor förväntas att ständigt göra avbön från arvssynden rasism.