2020-05-19, 20:44
  #157297
Medlem
__Alez__s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av KrossedOut
Alltså din signatur 😂 Amilias röv är något av det märkligaste jag sett i rövväg.

Haha! Ja den är.. ja jag vet inte inte riktigt.
2020-05-19, 20:45
  #157298
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Eagle35
Om han var det varför var dom så mycket emot honom? Jasmine var favoriserad punkt slut dom planerade att hon skulle vara i finalen.
Emot Mergim?
Kanske för han borde haft tvångströja och munkavle och ett rejält jävla kok stryk, istället för att blivit konstant favoriserad och söndercurlad hela jävla säsongen.
2020-05-19, 20:48
  #157299
Medlem
DyslexiKungens avatar
Sami var rätt vinnare faktiskt, kollade lite på gamla klipp om honom

https://www.youtube.com/watch?v=nbWyZDEedDc
2020-05-19, 21:01
  #157300
Medlem
xrlpyts avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Emmvalentine
Tack! Jag känner exakt samma 👍 skrev liknande nyss 😅
Ja, har sett dina inlägg, skönt att det finns åtminstone ett par-tre personer med sunt förnuft i tråden. Flashback har ett speciellt klientel, det får man ju köpa när man reggar sig här, men ofta är det som att vada genom kvicksand. Svart är vitt och vitt är svart, alldeles för ofta.
2020-05-19, 21:08
  #157301
Medlem
julita55s avatar
Jasmine bästa tjejen i BB 2020!!!!
Hon var den enda som på egen hand kom till finalen!!! Dem 2 andra haft en massa hjälp av pseudokändisar och yutubare, dem båda var kända från olika tv- program. Så visst, det var inte rättvis, det var fusk! 😡 Därför är Jasmine den riktiga vinnaren!!! 🌹🌹
2020-05-19, 21:09
  #157302
Bannlyst
Sami är med i Tappad som barn Podcast ikväll.

https://www.twitch.tv/tappadsombarnpodcast
2020-05-19, 21:10
  #157303
Avslutad
https://www.youtube.com/watch?v=d7sp_moNoxM

Kollade på detta klipp och slogs av tanken hur rasistisk är inte Amilia????

2:36 kallar hon Alex för "boy", välkänt nedlåtande epitet för färgade människor.
2020-05-19, 21:12
  #157304
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Emmvalentine
Men herregud vad ni håller på om detta 😩
Anna är Lennies allra bästa kompis i Sundsvall. Det tog slut för länge sen efter 8 år, så hade de velat vara ett par hade de såklart varit det redan. Han sa ju att hade hon träffat någon ny nu så skulle det göra han jätteglad för det var hon värd, men att han i så fall önskade att den tillät att de kunde fortsätta som goda vänner som de är.
Självklart ville han sova med sin mamma och bästa vän som han inte träffat på så länge. Det sa även mergim innan festen att han räknade med att han skulle vilja det. Mergim hade ju även pratat med både mamman och Anna flera ggr.
Lennie ringde och väckte mergim i morse och de verkar ha skrivits och pratat flera ggr idag så de kommer garanterat ses så ofta de bara kan.
Vilken nivå på deras vänskap/relation de har är ju inte nån annan av oss som ska lägga oss i.
Lennie va ju väldigt tydlig med att säga att han aldrig tyckt att Mergim varit för på honom. Så han gillar det nog mer än vissa verkar tro. Låt dom gosa om de vill. Fint!
Men du missar ju poängen: Om Lennie är ”hetero” som han påstår, varför är han så intim med en ung och osäker kille som är kär i honom och ger denna unga kille massa falska förhoppningar? Jag tycker inte det är schysst. Lennies relation med exet verkar superskumt. Han ville aldrig berätta anledningen till det tog slut utan sa alltid ”Vi kan ta det på utsidan”.

Förresten är jag den enda som kan minnas ett samtal på utegården Lennies första dagar där han sa till Patzy han var bi? Mergim var också där då. Jävligt konstigt att ljuga om sin läggning, kan förstå ifall man blir hedersmördat om man är bög men kan inte förstå det i Lennies fall.
2020-05-19, 21:18
  #157305
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av chihiwac
Sami är med i Tappad som barn Podcast ikväll.

https://www.twitch.tv/tappadsombarnpodcast

Visste att han skulle vara med, men ikväll redan??? När i hela fridens namn skulle han ha hunnit spela in det? Var ju ute och festade till efter lunch någongång och nätt å jämnt loggat in på sociala medier.
2020-05-19, 21:25
  #157306
Medlem
__Alez__s avatar
Klipp när Mergim träffar familjen på hans insta
2020-05-19, 21:25
  #157307
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av chihiwac
Sami är med i Tappad som barn Podcast ikväll.

https://www.twitch.tv/tappadsombarnpodcast
10 viewer Andy OMEGALUL
2020-05-19, 21:27
  #157308
Medlem
Konfucius2s avatar
Måste fråga! Ni som tittat på BB, följer ni även programmet Lailaland?

Det är sanslöst mycket dynga på TV nu för tiden, och jag undrar om inte Lailas program är det program som tar priser vad gäller löjeväckande program. Zappade och fick mig en glimt, kändes som att bli drabbad av covid19.

Hur f kommer man ens på att göra sådana skit...

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in