Rösta fram årets bästa pepparkakshus!
2020-05-18, 15:36
  #11041
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av nu-lugnar-du-dig
Det är klart det finns, alla med hjärna ser att det Paolo sa saknar bevisvärde och även om man tar honom på orden sa han inte att hon var dittvingad, han klämde in ordet "säkert" vilket gör det till en gissning i bästa fall.

Återigen, det är rättsväsendets uppgift att reda ut. Resultatet kommer vi att få se. Jag spekulerar inte i frågan av den enkla anledningen att jag skiter fullständigt i Paolo. Däremot tycker jag att det är intressant att bevittna hur en person kan sänka sitt egna varumärke till botten inom en dag. Inte bara genom handling utan även genom de ord som kommer ur hans egna mun.

Oavsett hur det förhåller sig så förefaller hans f.d samarbetspartners ha gjort det tydligt gällande hur de ställer sig i frågan. I den frågan så spelar det förmodligen mindre roll om flickan var hittvingad eller inte. Tror knappast Coop och ICA har något intresse av att ta tillbaka hans produkter, oavsett om flickan var myndig, icke hittvingad och sålde sex på eget bevåg.
Citera
2020-05-18, 15:39
  #11042
Medlem
Kaffemedaffes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Merode67
Mmm Alfa hane 1.74 lång haha
Haha är han 1.74 lång? Tar han över titeln "Knulldvärgen" från Timbuktu nu?
Citera
2020-05-18, 15:39
  #11043
Medlem
gubbroras avatar
Citat:
Ursprungligen postat av seriouslyfuckedup
En alfahane bryr sig inte om vad vänsterpatrask tycker och är inte beroende av feminister för sin försörjning. Jo du har kanske en poäng i att han förlorade alfastatus när han satt hos äckeljenny.

En alfa bryr sig inte om vänster eller höger han är trygg i sig själv. Det har PR aldrig varit och därför förlorade han inte någonting som han aldrig haft
Citera
2020-05-18, 15:40
  #11044
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av nu-lugnar-du-dig
Det är klart han är en bra representant för manlighet, kvinnor dras till alfa som Paolo, trots att han passerat 50 har han inga problem att bli ihop med vältränade tjejer på 20+.
Nej för fan blanda inte ihop manlighet med stöddighet och pengar.
Kvinnor dras till stålar och skulle inte ägnat en sunkig medelålders gubbe med munkfrilla minsta intresse annars.
Att han kämpar mot ålderdomen med att träna förändrar inte detta.
__________________
Senast redigerad av Simpliticas 2020-05-18 kl. 15:44.
Citera
2020-05-18, 15:41
  #11045
Medlem
HejaFinlands avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kisse-murran
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10157946174563500&set=a.10157306467 178500&type=3&theater
Här uttalar sig nån om hur det känns att få stryk av Paolo och hans vänner.
Vore det inte kul med en stor samlingssal med folk som han har slagit på, bara så vi får ihop en bild över pungen i kungsans offer?
en stor jävla skit är han, paolo.

Hemsk människa, han kanske är en sadist som älskar att skada andra människor?
Citera
2020-05-18, 15:41
  #11046
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av gubbrora
Precis. det handlar enbart om utstrålning. Kan man komplettera det med att var framgångsrik så blir det ännu starkare. Dom flesta män som är alfa och framgångsrika går inte till en sunkig lägenhetsbordell och köper en polsk hora för en halvtimme.

Håller med om allt utom det sista, detta vet vi knappast om vi inte själva gör det.
Citera
2020-05-18, 15:42
  #11047
Medlem
Jarvsofakss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av bosseriks
Står i Dn idag
https://www.dn.se/sthlm/tv-profil-utreds-for-oaktsam-valdtakt/
Tv-profil utreds för oaktsam våldtäkt.
Så om man utför en våldtäkt och är aktsam, går man fri då?

https://sv.wikipedia.org/wiki/Oaktsamhet
Citera
2020-05-18, 15:43
  #11048
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Simpliticas
Nej för fan blanda inte ihop manlighet med stöddighet och pengar.
Kvinnor dras till stålar och skulle inte ägnat en sunkig medelålders gubbe med munkfrilla minsta intresse annars.

Jag kopplar manlighet till det som attraherar heterosexuella kvinnor.
Citera
2020-05-18, 15:43
  #11049
Medlem
EliasAlucards avatar
Citat:
Ursprungligen postat av gubbrora
Eftersom dom antagligen inte är "kändisar" är deras namn ointressanta. Men det verkar vara ungefär lika patetiska personer som Paolo. Någon tidning hade en beskrivning av någ'a av dom
Såg att det stod något på framsidan av dagens GT att deras namn ska finnas med. Den mer relevanta frågan är hur Paolo i dessa övervakningstider som kändis, tar sådana korkade risker. Någonstans måste han ju ändå förstått vad som står på spel om han åker fast, särskilt med tanke på att xallo längre bak i tråden, så tidigt som 2012, anklagade Paolo för att betala prostituerade.
Citera
2020-05-18, 15:44
  #11050
Medlem
gubbroras avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Simpliticas
Nej för fan blanda inte ihop manlighet med stöddighet och pengar.
Kvinnor dras till stålar och skulle inte ägnat en sunkig medelålders gubbe med munkfrilla minsta intresse annars.

Att han dessutom är osäker och alltid måste hävda sig och inte speciellt framgångsrik bidrar till loser intrycket. Men det förklarar varför han dras till småtjejer
Citera
2020-05-18, 15:44
  #11051
Medlem
Hursomhelstings avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ArmandDuplantis
Jag känner till skillnaden, det ger dem inte mer klass än ett "sprutluder". Ett luder är ett luder är ett luder oavsett förpackning. Men förstår att man gärna intalar sig att man är lite mindre ofräsch om man betalat för "finluder". En torsk är en torsk är en torsk, oavsett i vilka vatten han simmar.

Jag tror på karma, Jing o Jang om man har sex med ett luder då ska man för sin egen skull inte heller låtsas som något annat, det vidrigaste det är män som frälser världen med kuken, han gör en god gärning, ger dem utsatta pengar men också det att han kräver känslor tillbaka, det räcker inte att horan utför sex utan att hon ska även ge av sitt inre, en dubbel förnedring, en monumental kränkning, dem hittas i sumpen, i snusket, gnidna djävlar som ska ha sex med sina korvören och sedan skryter dom för andra män om vilka karlar dom är, hur många kvinnor som dem får.

Så att där så tänker du rätt att ett luder är ett luder och gör man det då ska man fan stå för det hela vägen att man gjorde det för att få knulla som ett äckligt svin och inget annat.

En Eskort balanserar karmat, hennes tjänster kostar så pass mycket att man kan undra vem det är som lurar vem?
Jag har träffat sådana kvinnor i olika sammanhang, dom är respekterade och många av dem äger talanger som ligger långt över en vanlig kvinnas.
Dom kan fungera som värdinnor, dom är proffs och då kan man börja prata om ett yrke.
Citera
2020-05-18, 15:45
  #11052
Medlem
gubbroras avatar
Citat:
Ursprungligen postat av nu-lugnar-du-dig
Håller med om allt utom det sista, detta vet vi knappast om vi inte själva gör det.

Dom gör det betydligt snyggare med tanke på riskerna att figurera i sunkiga sammanhang
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in