Citat:
Ursprungligen postat av
MeggieCleary
Det här med lyxliv är något som köparna drar till med. Att de prostituerade vältrar sej i lyx och lycka. Att man inte kan ha det bättre. Att man hjälper dom att uppnå denna oerhörda glädje.
Det beror ju på vad man man menar med lyx men 100 000 kronor i månaden (vilket är en ganska vanlig inkomst bland prostituerade, iaf de som är snygga) brukar kunna räcka till en helt ok levnadsstandard.
Sedan finns det förstås de som drar in klart mer än så. Känner till en svensk som i snitt tjänar 250k per månad, men då jobbar hon bara 7-8 dagar varje månad, och tar ledigt resten.
De rumänskor som sålde sex när tillslaget på Östermalm i vintras skedde visade sig tjäna 10-15k per dag och befann sig i Las Vegas två dagar efter tillslaget. Innan hade de jobbat i bl a Dubai tillsammans med den svenska tjejen jag precis nämnde.
Men fortsätt gärna sitta hemma på din kammare och gissa om saker du inte har någon aning om du