Citat:
Ursprungligen postat av
T34Panzer
Likhundar har markerat på flera ställen på sängen. Hennes blod på sängöverkastet enligt NFC
Ja, jag skrev ju att det var hennes blod han hade på sig efter att ha styckat henne.
Hela han inklusive hans klädesplagg skulle väl i så fall bada i likdoft/likvätska, för jag antar att han inte styckade henne på under femton minuter (eller vad nu tiden var för en kropp att avsätta likdoft som är spårbart för hundarna). Så om han nu la sig på sängen för att vila efter att han hanterat kroppen så borde väl han ha kunnat avsätta spåren i sängen...?
Jag tänker att även underlaget kan spela in: Textilier och madrass osv måste väl absorbera mer vätska och doft än tex ett golv med korkmatta. Styckade han henne i duschen så har han väl även kunnat skölja bort kroppsvätskor och blod på ett effektivare sätt. Annars borde väl hundarna markerat mer i badrummet eller vardagsrummet eller vart det nu var som han styckade henne..?
Jaja.. Jag la bara fram en annan tänkbar teori.. Personligen lägger jag ingen större vikt vid detta och det var inte min avsikt att skapa oreda i tråden.