Citat:
Ursprungligen postat av
Monsen
Familie og venner om Anne-Elisabeth Hagen: – En vakker person
Må bare dele. Jeg synes det er så vemodig å se disse bildene, særlig det fra folkehøgskolen i 1968-69. Her er hun så ung, veldig vakker og hun stråler.
– Jeg likte henne fra første stund. Hun var en veldig festlig jente, sier en venninne av Anne-Elisabeth, som ble kjent med henne da de gikk sammen på folkehøyskole.
https://www.vg.no/nyheter/i/b5xq3d/familie-og-venner-om-anne-elisabeth-hagen-en-vakker-person?fbclid=IwAR1Xn9NwyFMpLYlH83B4RXUtXV7C2e23 7lZbrD_DyYxjkoVlIMmR0quXNk4
Brandbu-gutten til høyre på bildet, kan tatoveringen identifisere ham. Ser at noen mener å vite navnet.
Citat:
Ursprungligen postat av
POlROT
Jeg er også usikker. Jeg husker (det som ble formidlet i fjor) det som at det var et veldig viktig DNA-spor som var funnet på en gjenstand(?) på en sentral del av åstedet (?) som de hadde fått en delvis profil på.
Og det vi har fått vite den siste tiden, er jo at biologiske spor fra AE var avsatt på en gjenstand, og at THs DNA var på samme gjenstand på et sted der det var unaturlig at hans DNA skulle være.
Noe fremmed DNA har ikke blitt omtalt de siste ukene, så jeg tror at denne delvise DNA-profilen som de jobbet med var THs DNA på den gjenstanden.
Enig. Mener dette var en del-profil som til slutt ble identifisert som THs.
Om Wiborg-saken, Wiborg hadde kontakt med sønnen på den tiden, men sønnen hadde ingen avtale om å møte faren. Noen mener Wiborg ble lurt til København for å drepes. Hotellrommet var i 2. eller 3. etasje, ikke noe godt utgangspunkt for selvmord, å hoppe derfra kunne like gjerne endt med invalidiserende skader. Det var flere uavklarte forhold, blant annet at Wiborgs papirer eller stresskoffert ikke fantes på rommet. Wiborg skal ha vært naken, alle klærne hans lå søkkvåte på badet, og det fantes heller ingen reiseveske med klær på hotellrommet, det skal han ha hatt med seg. Mange uavklarte detaljer i saken, kan ikke nevne alle.
Etter utspillene fra Holden og Kihle, ser det ut som om tampen brenner. Politiet nærmer seg kjernen i saken. Det utløser uventede og sterke reaksjoner fra AEHs nærmeste.