Citat:
Ursprungligen postat av
Lallladin
I am back. Ser att förnekarna försvunnit efter 1 månad i karantän ifrån fb.
Sist jag hängde här så var de många som sa att peaken var nådd och skrattade åt mina teorier, aj så fel de hade.
Nej. De hade och har fortfarande rätt och du har fortfarande fel. Allt är sig likt.
Citat:
Ursprungligen postat av
Honeyfly
Det har fortskridit så pass att förnekarna antingen har gett upp eller så roar dom sig med absurda liknelser eller resonemang som ligger på ett barns nivå. Men det finns några kvar fast dom har ändrat sitt sätt att skriva och bemöta verkligheten.
Ok.
Det är de som går efter vetenskap och strategiskt sunda val som är barn? Jag antar att doomersna som förutspådde 100 000 döda vid det här laget är de vuxna? (har varit tal om miljoner också)
Snarare tror jag de som inte är känslomässigt styrda inte orkar diskutera mer med människor som redan från början är ointresserade av sanning eller fakta.
Man låter nog doomers och gloomers få bränna ut sig i den här tråden.