Citat:
Ursprungligen postat av
aniani
Gitt at dette stemmer - hva er din teori om tilriggingen av åstedet? At AEH ble hentet, og så ble det rigget til inne rett før/etter at hun ble lagt i bilen, eller at TH gjorde det selv da han kom hjem? Tenker at hvis det ble gjort da han kom hjem, har det vært en viss risiko for at noen av barna har vært innom i mellomtiden og oppdaget hva som har skjedd, men uten å finne tilriggingen. Så det ville ha vært en evt. risiko ved å ikke gjøre det klart så raskt som mulig etter at hun ble tatt bort.
Dette er det vanskelig å ha noen konstruktiv mening om, fordi vi vet lite om hva tilrigging evnt består i. Det vi
vet er at politiet mener drapet er fingert som en kidnapping, og at det ble funnet et trusselbrev, slepespor, blodspor, sproxspor samt en innestengt valp i selve huset.
Når politiet snakker om spor etter fingering så kan det være helt andre ting enn spor plantet i huset. Det kan være falske Futurum menn, fiskere med telelinse, oppretting av kryptokonti etc.
Slepespor, sproxspor og blodspor kan være reelle spor fra et angrep på AEH. TH sier han fant valpen innestengt, men det trenger langt fra være sant. Det var ikke politiet som fant den innestengte valpen, og ingen kan verifisere det.