Citat:
Ursprungligen postat av
Orderud.
Avhør i forbindelse med drapssaker er litt mer omfattende enn andre saker. I og med at politiet sier at de ikke vil kommentere hvorfor det ikke er gjordt flere avhør, så er det en grunn til at det er slik annet enn at de ikke finner mer å spørre om. Hvis Holden skulle nekte sin klient å la seg avhøre, så ville det være ødeleggende for TH. Avhør og kryssforhør er nødvendig for å kvalitetssikre THs forklaringer. Og når dette ikke skjer, så tyder det på at TH har satt seg på bakbeina. Vel, da må jo politiet gå hardere til verks og om så rive i stykker hele huset hans for å finne ut det de vil finne ut. At de nå vil sjekke avløpet, det er det en grunn til, men det blir nok bare begynnelsen.
Avhør kan omgås mye. Du kan bli avhørt om påstander du har sagt eller blitt lenket til. Eller det kan være at disse profesjonelle spesialister prøve å knekke deg rundt disse påstande for å få en erklæring. Du kan bli spurt om de samme tingene 1.000 ganger så lenge du lar deg avhøre. Derfor kan det være at Holden mener de ikke kan avhøre hans klient før de har noe nytt å komme med da de har fått svar på det de har av beviser.
Det ødelegger ikke TH sak annet en at de ikke ønsker å kaste bort tid på spekulasjoner rundt bevisen.
Derfor må politiet eller disse spesialistene være 100% forberedt før de går inn i rommet å starter avhøringen av siktede.
Du skulle bare vist hvor mange som slippes fri bare pga de nekter å svare under avhør selvom politet sitter med litt beviser du. Skulle bare vist
Det er opp til politiet å styrke bevisene med avhør. Ingen ting kan svekke din sak annet en at du juger i avhørene.
De har ingen rett til å la deg avhøre flere ganger under samme beviser. Altså det gjør ikke saken svakere eller sterkere.