Citat:
Ursprungligen postat av
Hissen100
Vilken jävla skitstövel du är! Har jobbat som polis över 20 år, innan det jobbade jag som ung inom äldrevården. Du din jäkla skitstövel är betald för att skriva inlägg rent politiskt. Du är en skit och förstår det, men girigheten gör att du skriver dina inlägg.
Orkar inte svara dig och dina medlöpare - hur många är ni? flera hundra? - ni äcklar mig era förädare! Fy fasen! Vill pöbeln ha med mig med efter detta, så springer jag med och och jagar er till världens ände!
Ja dom är flera hundra, betalda med skattepengar oxå, vilket är det jävligaste. När en loggar av från dagens pass så loggar nästa på, nytt nick men samma taktik och argument. Många sitter på SÄPO dessutom, det är så cyberroteln arbetar. Vi klarsynta har lärt oss ignorera dem vid det här laget, men HerrGickhan och hans kumpaner vet att de nya i tråden är mottagliga för deras propaganda, och riktar därför in sig på dem. De måste ju trots allt få intrycket av att "allt är under kontroll", de som säger annat är bara "Alarmister", "Ryska troll" eller "Panikslagna domedagsprofeter". Såhär har de hållit på sedan i Januari.
De flesta svenskar är ju Idioter trots allt, och går att lura enkelt. Bara igenom att nertona problemet kommer deras taktik att lyckas, vilken går ut på att få bort så många pensionärer ifrån pensionssystemet som möjligt, samtidigt som de själva får behålla sina jobb. Med för mycket kritik hade de fått lov att avbryta.