Tilltalade
Az*m Jafer* (20001220-****) Medborgare i Afghanistan, Sverige.
Ansvarsyrkanden m.m.
SEXUELLT OFREDANDE
Az*m Jafer* har ofredat NN, på ett sätt som kunde förväntas kränka NN:s sexuella integritet, genom att sätta sig i närheten av målsäganden och titta på henne samtidigt som han har haft stånd och smekt sitt kön utanpå byxorna. Det hände den 22 augusti 2019 på ett pendeltåg mellan Odenplan - Bålsta i bland annat Sundbyberg, Stockholms län.
Az*m Jafer* begick gärningen med uppsåt.
Var sitter könet på ett pendeltåg? Kan ett pendeltåg vara Métrosexuellt och para sig med ett tunnelbanetåg? Kan de då få små dressiner?
Hur länge hade afghanen varit utanför Mordor utan att ha lärt sig att man fastnar på film överallt på kollektivtrafiken? Eller räknade han helt enkelt med att BO skulle belöna hans oemotståndliga uppvaktning med en herdestund på ort och ställe?
Tilltalad
Az*m Jafer*
20001220-****
c/o Hedin
Skörbyhöjden 8
746 41
Bålsta
Medborgare i Afghanistan och Sverige
Brott som den tilltalade döms för
Sexuellt ofredande, 6 kap 10 § 2 st brottsbalken 2019-08-22
Påföljd m.m.
Dagsböter 50 om 50 kr
Lagrum som åberopas 29 kap 7 § 1 st brottsbalken
Skadestånd
NN:s skadeståndsyrkande avslås.
Har vi några riktiga muzlimer här - vad händer om man gör samma sak i Marocko
Saudi Turket UAE Libyen Dubai Iran Afganistan m fl liknande länder eller moskva
Han pillade sig själv på schnabeln - han drog inte fram den o han tog inte annan person på
könet .
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!