Citat:
Ursprungligen postat av
Malew
Hmm du är något på spåret. Under vitenamnkriget så satte de unga amerikaner framför vita skynken i 24 timmar för att få de att bryta ihop, asiaterna. Kan man meditera så är det inga problem. Det är snare ett nöje att sitta där och andas i lugn och ro. Men för unga amerikaner som måste ha roligt hela tiden blev det ett helvete. Dantes inferno.
Kina måste undra vad som är fel på oss. Bara be alla vara hemma och andas och det blir bra till slut. Nu kommer viruset tillbaka till de snart som en boomerang över hela landet. Deras land kommer krascha efter det här... inga mer biliga kina prylar 😅.
En intressant iakttagelse där, jag har mött veteraner tidigare så detta ger en ytterligare dimension i vad du säger.
Jag personligen använder självhypnos för att kunna sova när det blir som jävligaste med allt skit som rullar runt i huvudet.