Citat:
Ursprungligen postat av
Tzatzikin
Vad tror ni om presskonferensen 09:45? Blir det tips på bra tvål och stadsministern som demonstrerar hur en korrekt handtvätt ska utföras?
Så har det ju varit från myndighets- och politikerhåll hittills. Varför ändra vinnande koncept? Vinnande, ja. För mina PK-vänner har följt FHMs och politikers uppmaningar till punkt och pricka. Åkt till alperna då FHM sagt att det är ingen fara.
Nu ser de ut som de försöker dölja ågren med att bli öppet aggressiva i sitt FHM i stället för tidigare passivt aggressiva. En exploderade då jag sa att det inte finns handsprit. Tvål ska det vara, sa hen, och blev ännu argare då jag frågade hur hen skulle mota virus med tvål på bussen, tåget etc som hen ansåg man ska åka.