Citat:
Ursprungligen postat av
Centauri
Idioten tillsammans med Lund-nogo-zone poppar upp sina huvuden varje gång börsen går ner lite. Sen när börsen, som alltid, vänder upp så försvinner dem. I wonder why.
Den gamla gråsossen BajsBoo är en utmärkt kontraindikator. Vill man göra sig en förmögenhet så gör man som honom, fast tvärt om.
Så sent som igår satt jag och grabbarna på en av stadens mer fashionabla inrättningar och skålade och skrattade åt hur mycket pengar BajsBoo gått miste om genom åren. En av boysen skrattade så pass att han spillde champagne på finmattan och var nära att sätta rådjussadeln i vrångstrupen.
Själv så är jag inte det minsta orolig. Jag gör superlyckade affärer i alla börsklimat och portföljen bara växer och växer. Mina vänner, följ lugnt era strategier och var inte som BajsBoo.
Berikande hälsningar,
S.P.