Citat:
Ursprungligen postat av
Ondahamstern
Hade det ens funnits någon som helst sanning i att pizzerian bedrev försäljning och förslavning av barn sexuellt så hade det upptäckts oavsett förstörande av hårddisk som troligen innehöll saker som ekonomiska redovisningar, musik som spelas i pizzerian osv, osv.
Framför allt fanns det ingen källare där några barn kunde hållits gömda. Det är ju det som är det mest skrämmande med alla dessa konspirationsdårar.
Oskyldiga människor riskerar ju att råka illa ut när dessa jävla galningar börjar dreva på nätet.
Flera föräldrar till barn som dog i Sandy Hookmassakern har fått flytta och skaffa hemlig adress. Inte nog med sorgen måste de stå ut med dessa vidriga hatare som är helt förblindade och kallar dessa sörjande föräldrar för skådespelare och betalade av 'Deep State', vad det nu är.
Dessa dårar, ni vet vilka ni är, bidrar till den sortens tänkande där Soros antagligen är inblandad överallt. Det hjälper verkligen inte till att förstå världen. Möjligen får det er att må lite bättre men det är ingen anledning till att försöka lyssna på er eller att försöka förstå.
Ni har ju absolut ingenting att komma med. Alla era 'bevis' är skrattretande för varje rationellt tänkande människa. Innan internet var ni ju ganska ofarliga var för sig men nu har vi en arme av potentiella Breivikare som bekräftar varandra i en alternativ verklighet.