Citat:
Ursprungligen postat av
anthea
Men du får väl bena ut med dina medmoderatorer eller admin. Jag kan tyvärr inte hjälpa dig där. Ber om ursäkt om jag rapporterat något du inte tycker är rätt. Jag kan absolut ha missförstått något i hur man modererar.
Det är bara bra att du rapporterar, sen håller vi inte alltid med. Men det är en annan sak.
Citat:
Problemet som är, är ju att så många trådar avhandlar exakt samma saker som, våldtäkter, aborter, invandring, fula feminister och så vidare.
Ja, det tas oftast upp i många trådar och det beror ju på vem som läser och skriver i forumet. Vi styr inte vilka användare som skriver utan vi styr att de håller sig till ämnet. Problematiken uppstår när någon ställer en alldeles för öppen fråga. T ex:
Fråga: Vad är vår viktigaste feministiska fråga? Svaret kan vara politiskt, ideologiskt, egen åsikt.
svar 1, politisk. Driva frågan om lika lön.
svar 2, ideologisk. Upprätthålla lika rättigheter/skyldigheter/möjligheter båda kön.
Svar 3. Egen åsikt. Stoppa könsförtryckandet i förorterna genom att förbjuda slöja.
Alla svaren är tillåtna och tyvärr, är det oftast många svar, och fördjupande diskussioner som sker kring svar 3.
Citat:
Jag har inte sagt att allt är skit men den här forumdelen handlar om klagomål och kritik så du får förlåta att jag inte radar upp beröm. Är säker på att du är en föredömlig moderator.
Självklart får du kritisera. Jag försöker bara förstå och bemöta dig så du får svar.
Citat:
Så vad är orsaken tror du att allt flyter omkring och alla trådar handlar om samma saker?
Se ovanstående, för öppna frågor ställda i ämnena, för många som vill diskutera utifrån svar 3.