Visselblåsare är irrelevanta, de har bara rest flaggan och det är människor runt trump som har.
Ingen som bryr sig om vad Schiff säger, det är en sak som är relevant när det väl når "rättegången" i senaten.
Det är bevisen som ska tala, och det är därför Pelosi nu ska säkerställa att rättegången går rätt till.
Annars verkar man hålla på den och med rätta.
För kan inte detta säkerställas, så ska det belysas med en strålkastare.
Annars pratar du mest om annat, som du förstår är bara en sak relevant och det är quid pro quo och Ukraina-skandalen.
Och trumpen har valt Impeachment, då han sade sig ha bevis han var oskyldig, men när push kom till shove så visade sig att samtalet aldrig var perfekt.
Och därmed annonserade att impeachment är nödvändigt, och nu ska man säkerställa att allt går enligt reglerna.
Dock har vi noterat att Bidens inte är intressant att leta brott på, inte ens det allra minsta.
Då ingen utredning startas upp, så är svaret självförklarande.
USA är en fascist stat redan idag med trumpen, så hur kan USA bli mer förstört än nu?
Vad du tror är ingen som bryr sig om, det har vi bevis till.
Och det är först när man presenterar fallet i Senaten som har en betydelse för processen.
Och Schiff kan säga precis vad han vill, det ändrar inget i impeachment processen och framförandet av fakta och bevisning.
Hur kan du missa en sådan sak?
Med sju visselblåsare och kring trumpen, och du pratar om falska.
Ja, trumpen sade ju samtalet var perfekt, men som alla såg sen så inte perfekt nog att stoppa en impeachment.
Och är detta försvaret man har, så inte konstigt att BananRepublikanerna vill sopa fallet under matta.
För det komemr bli parodi när man kommer med vittnen som berättar orsaken till quid pro quo.
Och sen saknas det underlag för allt man säger, och försvaret som återstår är att Demokrater är dumma mot dom.
Stackars dom, kanske dom skulle hållit sin president i styr och förklarat att det är ett brott att stoppa pengar och ett brott att jaga skit utomlands på politiska motståndare.
Så hade vi inte varit här idag och det vet du också.
Men fascister är inte intresserad av fakta, så det är ju det också.
Rätt ointressant vad Shiff har sagt nu, och ska vi prata om lögnare så kan vi.
Men där åker du på demens vet vi.
Dock är det mycket intressant att trumpen sade sig ha ett perfekt samtal.
Men valde inte bevisa sin oskuld, för trumpen gav ett svart och vitt = perfekt.
Och nu efter brevet till Pelosi bevisade trumpen att samtalet aldrig var perfekt, och inte ens nära.
Då inte ens efter redigering så var samtalet perfekt.
Ja, man visste redan om Ukraina-skandalen då, och trumpen försökte stå och ropa INGEN QUID PRO QUO på Vita husets gräsmatta som alla oskyldiga gör
Dock brevet cementerade samtalet som allt annat än perfekt.
Nu ska man bara säkra rättegången i Senaten går rätt till, men det vill inte fascisterna.
Vad är de rädda för?
För man har redan makten att rösta om förslaget och se till att förslaget om impeachemnt inte röstas igenom.
Så vad är man rädd för i en objektiv rättegång i Senaten för?
Finner noll logik där, om nu man inte redan vet om att trumpen är skyldig som vi andra.
Stupid NEW! Watergate! 2.0! får la trumpen säga snart.