Citat:
Ursprungligen postat av
m_boy
Nu är polisbilen och avspärrningarna borta. Jag åkte förbi Hestra och huvudgatan för en stund sen. Stannade och pratade med ortsfolk.
Han har druckit väldigt mycket under flera år. Kanske mer sen han gått från jobbet. Han har vid tidigare tillfällen hittats liggande utomhus mellan bostaden och pizzerian. Någon sa att abumlans fått åka dit.
Tidigare år har han och några grannar festat så hårt att vaktbolaget fått rycka ut flera gånger. De senaste har festandet vart mer diskret.
Så här tror de jag pratat med. Det kan vara så att han vart packad och trillat illa igår. Det kan också vara så att han och någon bråkat. Men ingen tycks sett eller hört något. Det borde märkts då bostäderna där ligger nära och många borde sett och hört något. Påkörning på huvudgatan är möjlig. Det finns också en järnväg bredvid. Om han inte vart på pizzerian utan kommit från ett anant håll, kanske han genat över spåren och blivit påkörd av ett tåg.
Håller med om första stycket
Edit: Nej, han har aldrig hittats liggande mellan pizzan och hemmet! Du snackar skit!
Han är ingen som hamnar i trubbel o bråk, det är jävligt osannolikt precis som det är att gena över järnvägen (testa själv, rätt så jobbigt o krångligt.) Dessutom ett ställe han aldrig brukar vara på. Full så tar man minsta motståndets lag. Jag känner ju killen o vi krökar friskt ihop så jag kan rutinerna.. Bazzzinggga!