Citat:
Ursprungligen postat av
swimmingpool
Kan inte någon göra en sammanfattning och lägga in i början av tråden?
Vet ni något? Var hon en transa? Ser inte ut så. Blev hon mördad av nån som legat med henna och sen upptäkt att det var en kille?
Lättast är om du läser tråden.
Om hon var en transa? Emil (Emilia) var en man med bröst. Juridiskt kön : Man. Inga mer frågor om det.
Om hon blev mördad av någon som trodde att hon var en kvinna men i akten förstod att hon var en, nej. Med grund av den faktan vi har i nuläget är detta scenariot i princip helt uteslutet.
Hon kan ha blivit mördad av R som finns i hela tråden. Ett misstänkt motiv till detta :
R och BOs kusin var i en dispyt där R hotar BOs kusin Kevin med en kolsyrepistol var på Kevin knivhögg R dubbla gånger i benet.
Varför dem bråkade var för att Kevin hade sex med R:s ex var på R blir arg och har sex med kevins ex. Kevin är hemma hos BO med R:s EX och BO själv. R får reda på detta och blir arg. R försöker nå Kevin men lyckas inte, i meddelanden till Kevin så kallar R Kevin för ”Kusin”. R dyker upp vid BO hus när Kevin BO och R,s EX står ute och tar en cigg. Det hettar till lite mellan Kevin och R och de går iväg mot en gräsplätt. Här börjar de bråka var på R tar strypgrepp på Kevin och slår honom i huvudet med en kolsyrepistol. R pistol hotar Kevin medans Kevin sitter på knä. Kevin tar fram en kniv, knivhugger R i benet och sticker. Senare så vittnar BO och R:s ex på kevins sida mot R i rätten.