Citat:
Ursprungligen postat av
mymyself
Vad tillför du här? - Ingenting.... Exakt.
Vad tillför du som argument på hans inlägg?? Det är den stora frågan. Det är du som tillför noll. Och din idioti och okunskap lyser starkare än solen en solig sommardag.
Citat:
Ursprungligen postat av
Jack.Cates
På sätt och vis är det bra att legalisera alla droger. Då kan drogerna se till att ta död på så många knarkare som möjligt lite snabbare. Inte minst alla dessa avskum inom näringslivets topp och bland moderater som kokksar friskt. Se bara till att ta ifrån de all offentligt finansierad sjukvård också. Låt packet knarka ihjäl sig, förstöra sina gener och sina avkommors gener för alltid. Redan idag föds massa missfoster med drogskador från sina föräldrars kokianfester på inneklubbar. Det ser vi inte minst på alla inavlade fula brats på Stureplan. De är så fula och missbildade att de msåte köpa fitta för att få fitta.
Här mina vänner, här har vi någon som har koll på läget.
Citat:
Ursprungligen postat av
shakta
Vet inte riktigt hur han tänker den där haschtomten. Genom att legalisera cannabis så försvinner INTE gängkriminaliteten. Vi har även brunt, kola, heroin, meth, ska han legalisera det också ? Det enda han kommer uppnå är att ännu fler skolungdomar kommer sitta som fågelholkar.
Men det är klart, man måste ju anpassa Sverige efter klientelen. Nu när vi tar in massa musslor som inte dricker alkohol så måste man ju tillgodose och få in skatt på annat håll.
"Vi har även brunt". Du kan mycket du. Finns ganska många fler droger i det här landet också ska du se, TROTS att det är olagligt. Hur förklarar du det? Förstår ni inte att ni lyser med er okunskap och att folk med kunskap skrattar åt er när ni vräker ur er kommentarer likt dessa? Självmål efter självmål.
Ska ni argumentera kan ni väl ha lite på fötterna istället för ert personliga tyckande? Ganska svårt att ha något på fötterna dock då vetenskapen är emot er motståndare, så personligt tyckande är väl det ända som kvarstår.