Citat:
Ursprungligen postat av
hardusettminapa
Ja, men kvinnor kommer motsätta sig fler kvinnor i Sverige. Som du säger, de vill ha den här situationen.
Och det är inte bara kvinnors avvisanden som gör att jag ogillar dem, det finns många andra saker. T ex deras självgodhet, feminismen, deras nivå av entitlement, deras solipsism etc.
Det enda som kanske skulle kunna funka för att få kvinnor att respektera män och förbättra relationen mellan könen är att ta bort alla kvinnors rättigheter.
Kvinnor är helt enkelt bättre på att spela spelet.
De jobbar hårt på vara mer eftertraktade medans männen politiskt jobbar hårt för att vara mindre eftertraktade.
Fast jag tror t.ex nu har de svårt att ta hit fler ensamstående män eftersom det är så uppenbart att det inte är bra. Vad man hoppas på är en försiktig invandring av unga kvinnor så att män kan få någon att bilda familj med. Speciellt de som har arbete.
Fast du kan vara säker på att kvinnostyrda partier som C och MP kommer att göra allt de kan för att få hit ännu fler män , eftersom de ser attraktionsspelet som otroligt viktigt , viktigare än att landet faller i kaos.
Det som skulle hjälpa är att allmänheten bättre förstår hur vissa kvinnor tänker , eftersom de flesta kvinnor är förnuftiga och vill inte ha kaos utan de vill ha harmoni.