Citat:
Ursprungligen postat av
EricViking
Hahaha...tror du jag är en sopa som du. Som raljerar över saker du inte har en aning om.
Självklart vet jag vad jag pratar om, det är steg ETT innan man öppnar munnen.
Googla, Jag tänker inte göra ditt jobb, Latmask!
Du har alltså ingen aning om huruvida någon skrivit under på att ta emot miljontals bidragsinvandrare. Det är du som påstår att så är fallet, då ligger bevisbördan på dig.
Att bevisa att man
inte skrivit under något, det är omvänd bevisbörda & skulle innebära att man måste läsa igenom alla avtal som någonsin skrivits under. Det förstår nog även du att detta är orimligt.
Du påstår en grej, lägg fram bevis, annars utgår alla ifrån att du ljuger. Du påstår att du vet vad du pratar om, då är det självklart en bagatell för att slänga upp en snabb länk till det avtal du säger dig ha läst.
Självklart har du ingen jävla aning. Du får be dina chefer om bättre instruktioner, för detta är enbart pinsamt & förnedrande för dig.