Citat:
Ursprungligen postat av
Fixxy
Hejsan
Jag är incel kille på 29 år som aldrig har lyckats fått tjejer intresserad eller attraherad av mig. Har kommit fram till att allt beror på om killen är snygg eller inte. Jag blev av med oskulden av en hora något som jag ångrar. Aldrig haft flickvän eller fått hångla. Detta har lett till att jag sent på helgerna går ut och jagar tjejer genom att tafsa på dom när dom går hem från krogen eller trakasserar dom vid busshållplatser. Tjejer varför ignorerar ni oss killar som inte ser bra ut för och bara går på de snygga killarna på badoo för?
Mitt tips är att du för och främst slutar tafsa på kvinnor. Du lär hamna i domstolen i och med att det är ett brott.
För det andra så tycker jag att du borde hitta ett annat intresse och släppa kvinnor helt.
Du är 29 år. Det låter inte gammalt, men har du verkligen inte ens lyckats kyssa någon så är det ett tecken på att du är inte intressant för kvinnor alls.
Vad är det som gör att du är ful? Är det kläder, frisyr, kropp eller ditt ansikte? Kläder, frisyr går att förändra lätt.
Är det kroppen som spökar så kan du gymma. Är det däremot ansiktet så lär det vara komplicerat. Det finns plastikkirurgi, men du har ingen garanti att sån operation kommer lyckas.
Mitt tips är att du sysselsätter dig med något annat, skaffar ett husdjur och struntar i allt som har med kvinnor att göra. Det låter tufft, men det är det bästa du kan göra.
Att du är en incel gör saken bara värre tyvärr.