Citat:
Ursprungligen postat av
Asmodeusvult
Anon Q nämner inte några svenska thrillerförfattare. Han har nog inte heller hunnit läsa Davids bok ännu.
Om du har läst mina inlägg så förstår du att jag inte är särskilt väl insatt i Q & Anon Q. Därför ställer jag frågor om vad Q säger har sagt.
Tack för svaret. Jag ser Q som en företrädare för affärsintressen i USA som vapenindustri, oljebolag etc precis som storindustrin i Tyskland som satte Adolf Hitler i förarsätet och körde i diket med känt resultat. Det verkar inte gå bra för Q att vägleda Donald Trump.
Om Q "inte hunnit läsa Davids bok" har han inte gått miste om något väsentligt. Det är en kioskroman av dussinkaraktär där David dissekerar levande personer i karaktärsform, lite som en litteraturens Dr. Mengele.