Citat:
Ursprungligen postat av
Gnrl.Clstr
Visst har en trio nämnts för extraktion till DK men det är ju fler inblandade... Vem som var vem på ovan nämnda bild är nog fortfarande lite vagt... Verkar inte vara ensam om att efterfråga mer info kring dessa. Om du vet så posta gärna :-)
Vet inte riktigt vad som är det minsta men upplever det som relevant att reda ut vem/vilka på bilden (samt ett antal andra namn som på olika vis nämnts i relation till trådens rubrik) som kan ha koppling till CPH-grejen.
Citat:
Ursprungligen postat av
Foreknowledge
det har gått mer än en månad ..
varför är du så nyfiken på att veta?
ska du vara så pass nyfiken borde du själv bli en polisman.. gå utred
Om du skulle ha missat det så är Flashback ett diskussionsforum, men ingen tvingar ju dig att medverka!
Din agenda om "tyst i klassen" därför att du står på DP sida, och vissa saker är känsliga, det har du inte mycket för!
Trots dina över 40 postade inlägg så har du sett till att inte tillföra något av informativt värde i tråden, vilket är effektiv tystnadskultur och ditt "nick" blir lätt humoristiskt.
Schottaz numera historiska misstag att beställa varor ifrån en "kidnappad" "skånsk" springpojkes krypterade lur, har här bestraffats av att andra "springisar" efter "anstiftan" och finansiell medverkan ifrån vissa vänner avslutat något som sannolikt varit aktuellt på en agenda väldigt länge.
Rättvisan kommer att segra gentemot anstiftaren, men frågan är om juridiken kommer att hinna före "gatan"?
Jag står givetvis inte på någon av de inblandade parternas sida, vilket även har framhållits tidigare!