Citat:
Ursprungligen postat av
tigersaid86
Det gjorde dom precis också lyckligtvis!
Judarna måste existera i den där regionen med barbarer som tror att dom kan få göra vad dom vill utan motstånd.
Ingen idé och skriva till SU-35, alla vet att Baathpartiet drev diktator regimen i Irak och utför stats terrorism och lika så i Syrien men framför allt var grundpelarna och nyckel spelarna för ISIS framgång och framfart, dom är en del av ISIS kärnan.
Sunni araber som ville hämnas shia araber som lyder en annan diktator i Iran (Ayatollah) och ta tillbaka diktator makten dom förlorade av amerikanska befrielsen utav Irak.
Nästa gång som någon kurd går med i HTS eller FSA så ska jag vara noga med att beskylla hela den kurdiska organisationen för att vara i maskopi med Salafister, allt enligt din efterblivna härledningsförmåga.