Citat:
Ursprungligen postat av
why123
[/b]
[/b]
Nu säger du att spånar men i inlägget ovan är du med och bygger upp den personligheten SD ska ha. Dina 100 inlägg är inte mycket, men tråden är baserad mycket på elakt (i bästa fall obetänksamt) spekulativt trams som tillsammans gör SD till en demon trots att vi inte vet mycket om honom. Och fortfarande vet vi absolut inget om hans skuld.
Varför skulle han ta kontakt med HD:s arbetskompisar? Det är en som har skrivit det i tråden, som förövrigt verkar ordentligt förvirrad. Om SD gjort hälften av allt det påstås i denna tråd hade han suttit på psyk för länge sedan..
Oj vad du dribblar, varför sån panik? Det är väl knappast du som är misstänkt för något och det här är inte en motduytedning, det är fb.
Precis inlägget ovan var det dig jag svarade, du som frågade om jag hade någon teori. Ursäkta lilla SD vän att jag glömde skriva att jag spånade men det borde varit uppenbart helst för dig!
Ja han kanske borde suttit inspärrad för längesedan, bra poäng där. Men han verkar inte bara ha problem med impulskontrollen och hetsigt humör, han verkar vara intelligent också eftesom han inte blivit just häktad för mordet på LW.
Du tycker det är konstigt att SD inte är avskriven, då finns det ju anledning till att han inte är det. Där får vi väl förlita oss på polisen som vet mer än oss i alla fall.