JA motsätter sig lvu pga enkla saker.
1. De finns starkt och tryggt nätverk omkring hampus på JA s sida dvs föräldrar släckt osv .
2. Socialtjänsten har ingen oro kring JAs föräldraroll. ( bara att han skulle vara våldsam enligt tidigare dommar )
3. Ja har sina andra barn och de ser inte socialtjänsten något konstigt i att sätta lvu på dessa barn .
4. Han anser inte att hampus bästa är att flytta runt med okända människor med tanke på vad han varit utsatt för tidigare .
5. Han är pappa till hanojs och kämpar in i döden för sina barn så klart Han motsätter sig. Vem faan hade inte gjort de ? Frågar andra föräldrar detta inte ni som ej har barn som inte kan relatera då dvs . Men är lite nyfiken vad ni andra tycker kring JAs mottsättande nu när ni fick lite mer grund till varför . Håll gärna god ton !.
Ang Joaquin och överklagan: jag hoppas att han åker på mord med stöd av likgiltighet uppsåt!
Hoppas även att man granskar socialtjänsten och förskola NOGA så inget annat barn kan komma hamna i denna situation . Tyvärr är de nog inte sista gången man ser sånna här fall

blir så ledsen över hur samhället som JA sade till gt expressen . : samhället har svikit min son. Ush blir gråtfärdig när jag läser och ser vad som händer med barn över landet