2019-05-15, 09:51
  #3889
Medlem
Onkel-Ben-nys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av enlevandeman
Ja, en riktig klassiker haha. Verkar inte finnas nån rolig kille som är med i år. Man saknar Månsson och även den där Jan som kom in som joker senare. Såna behövs i varje säsong av Robinson.
Jan var inplanterad och spelade en roll som svagbegåvad utan trovärdighet. Månsson var nog verklig men hans fullständigt katastrofala beslut att boja sig med en negress sänkte honom direkt.
Citera
2019-05-15, 10:45
  #3890
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Cymbaltazzz
Sebbe kanske har ont nånstans och går på stark smärtlindring...

Jag tror han blir utröstad på söndag då det är "namn" som blir immun.

Jag hoppas att du bara spekulerar...
Annars är du helt jävla dum i huvudet!
Citera
2019-05-15, 11:28
  #3891
Medlem
Tror ni att Bonnie vågar gå emot Linns åsikter ang maten. Att starka spelare inte förtjänar mer o bättre mat. Sen om nu Fia får så lite mat varför säger hon då inte till o ifrån mera. Och jag hoppas fortfarande på att tjejpakten spricker innan finalveckan, o innan Jannika kommer in i gruppen. För hon lär garanterat vilja se att en tjej vinner Robinson.
Citera
2019-05-15, 11:43
  #3892
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Onkel-Ben-ny
https://www.tv4play.se/program/robinson
Tack!!!
Citat:
Ursprungligen postat av Skallmeja-Zorro
Förklara varför det är okay att du kallar Carl Stefan för narcissist, men att det inte är okay att kalla Linn för Korta tjocka. Det förstnämnda är en diagnos som när den används på friska människor inte bara är nedvärderande för den som det används emot utan också för de människor som är diagnostiserad med denna sjukdom (personlighetsstörning). Medan korta tjocka är en ganska neutral beskrivning av hur en person ser ut. Skulle du reagera om jag skrev "Långa smala" om Robert? Om du lägger något annat i uttrycket korta tjocka så får det helt och hållet stå för dig. Jag lägger inga som helst värderingar i denna beskriving.
Det är det iof inte du har rätt i det men tycker det är värre att kalla någon för så nedsättande som kort särskilt extra känsligt om det är en tjej som är överviktig. Svårt att tro att Hamilton är närmare 30!!
Citat:
Ursprungligen postat av Cymbaltazzz
Linn är en vidrig individ. Absolut ingen Robinson vinnare i mina ögon.
Du tycker inte vidrig är ganska starkt ord för att Linn anser att ursprungliga gänget ska prioriteras

Citat:
Ursprungligen postat av karanan
Solklart att Emilio och Bonnie fuskar. Emilio har bindeln för högt upp och ser marken tydligt. Bonnie river upp flaggan och sätter den i handen på Emilio. Fusk!
Du har nog tyvärr helt rätt. Titta på Emilios huvud, det är som att han tittar upp på något. En normal reaktion om man inte vet vad som är framför en ett hinder som man kan slå sig på t ex vore att böja på benen och ryggen som en apa och titta ner för att möta en fara

Citat:
Ursprungligen postat av Titanstake
Ahah Emilio, på väg att asgarva i varje scen han är med i
Det kanske du tycker är jätteroligt men är bara tröttsamt. Hade inte orkat umgåtts med han i 5 minuter
Citera
2019-05-15, 11:50
  #3893
Medlem
Sen hans fåniga dans gör en spyfärdig för mindre.
Citera
2019-05-15, 12:24
  #3894
Medlem
tuff-negerkilles avatar
Citat:
Ursprungligen postat av DoktorNo
Vore rätt kul om Sebastian kom till Bordellön för att återförenas med Anna bara för att finna att ön är tom. Förutom den där 500-kronors kokosnöten han handlade i kiosken

Det hade varit fantastisk tv. Man hade nog kunnat skönja en begynnande erektion i Sebastians shorts när han kom vandrandes i vattenbrynet mot det förmodade lägret.
Givetvis skulle scenen avslutas med en synk med en förkrossad Sebastian där han gråtandes, med darrande röst förklarar hut mycket Anna betyder för honom och att de ”hängt ihop sedan DAG ETT (pekfingret upp i luften)!
Citera
2019-05-15, 17:32
  #3895
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av OberynMartell
Han e jurist.
Har något kollat upp det då?
Citera
2019-05-15, 18:59
  #3896
Medlem
Skallmeja-Zorros avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Tellusstar
Har något kollat upp det då?

Om du går tillbaka tidigare i tråden så har han dessutom publicerat bevis både för detta och för att han varit med i Främlingslegionen. Han är med andra ord äkta vara, vilket en del i denna tråd har väldigt svårt med. Men det är väl troligen för att de helt saknar studielån själv och har ett j-vla tråkigt liv i största allmänhet.

Kommer dessutom själv att inhandla en tisha från hans shop!
Citera
2019-05-15, 19:29
  #3897
Medlem
monsterbrains avatar
Tråkigt att Anna rök. Stilig kvinna, det. Såg förresten nya bilder på henne, hon står inte att känna igen alls ifrån Robinson. Hoppas inte hon "kurar" ?

https://www.facebook.com/tillvaxtkristianstad/photos/pcb.2521304797904408/2521298134571741/?type=3&theater
Citera
2019-05-15, 19:51
  #3898
Medlem
Haha en omröstning på ett ställe där Robinson diskuteras vill ha Klas, Matthias eller Sebastian som de främsta vinnarna i år. Bara kåta losers här som gillar äckeltjejerna i lag Syd. Ni är en mini minoritet. haha
Ni losers bryter dessutom själva mot Off topic regeln hela tiden. Så ska nog hålla truten.
__________________
Senast redigerad av Cymbaltazzz 2019-05-15 kl. 19:54.
Citera
2019-05-15, 19:58
  #3899
Medlem
Enmansdemos avatar
Peter skrev hem till afrosvenskarnas riksförbund så fick dom förmedla vidare till dom andra

Nu ska kan komma ihop sig med sexiga Navjord...äta hennes kött?
Citera
2019-05-15, 20:00
  #3900
Medlem
Vidrigaste varelsen på ön; fia, elak o helt känslokall!
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in