Citat:
Ursprungligen postat av
Inexsa
Jag tror P och hans ex och deras gemensamma barn skulle uppskatta om de lämnades utanför den här tråden. Det är ju faktiskt Terrorese det handlar om, och inte så mycket hennes ex och deras omgivning. Sen har ju P tagit sitt förnuft till fånga, och Storuman är ju flera timmar bort, hon har väl ingen annan koppling dit så det känns lite långsökt att hon tar bussen i 3 timmar för att sätta fyr på deras hem. Då brinner de nog i hennes närområde istället. Men troligen kommer hon göra allt i sin makt för att göra livet surt för honom.
Tror P och exfru kommer vara målsägande i nästa fup.
Det är ingen förutom Terrorese (fantastiskt namn btw!) som skriver om dom.
Och om P har tagit sitt förnuft till fånga så blir jag överlycklig!
Det är många i tråden som har hoppats på det, för han och hans familjs skull.
Tyvärr så tror jag inte att det är långsökt för T, hon har ju åkt till Jörn utan någon egentlig orsak, så vem vet hur hennes tankar går.
Om hon känner sig nog
kränkt så är hon nog kapabel till vad som helst.
Tyvärr så har du nog rätt, P och hans familj + ex ligger nog rätt surt till, T kommer försöka förstöra för dom och det dyker säkert snart upp hot från en fejk-Facebook.