Citat:
Ursprungligen postat av
Hyrr
Du hatar NMR och vill därför att dem ska jaga enskilda meningslösa rasfrämlingar så statens repression blir ännu hårdare.
Så tydligt att du är ZOG-agent, tack för bekräftelsen.
Skulle mer beskriva mig som en vanlig svensk i mina åsikter. Skulle nog säga att jag hatar AFA och RF betydligt mer än NMR. ZOG vet jag nog inte ens vad det är.
Och ja, om organisationer som NMR inte gör något av detta så har de förlorat all trovärdighet som "motståndet" och de är totalt meningslösa. Att gå runt i servitörskläder vinner inga övertygelser och opinionen kommer fortsätta se dem som ett skämt.
Nu har vi ett tydligt kaozgäng som terroriserar en hel by och halva landet tittar på. Kunde inte bli en bättre publicering.
Men jag antar att NMR förblir en clownorganisation som tar fel sväng vid ICA på bästa sändningstid som vanligt...
Citat:
Ursprungligen postat av
Studsboll
SVT anstränger sig verkligen för att uppnå den vinklingen. Polisen som intervjuas säger två gånger att spridningen är sekundär och inte det de fokuserar på i nuläget. SVT är pinsamma.
Skulle polisen ödsla en enda resurs på att fånga någon som spridit video så skulle min tillit till dem ta en rejäl törn. Amer och hans brushor har vid minst 3 tillfällen angivna i tråden (2 som fångats på film) spridit våld, vandalisering och obehag bland byn i flera år och polisen har gett dem en klapp på vristen varje gång. Det är inte förrns nu som de faktiskt lägger på en växel vilket säger en hel del vilket politiskt horhus kåren har blivit.
Polisen jobb är att förhindra brott, inte att vänta för att städa upp efteråt.

Dessa individer kommer garanterat att misshandla någon rejält en vacker dag, eller skända någon flicka. De har uppenbarligen fått smak för sin livsstil och ser rättsväsendet som ett irriterande skämt.