Citat:
Ursprungligen postat av
Backrouse
Ordningsvakten kanske inte hade en aninng om att hans vän var efterlyst. Man är ju inte per automatik efterlyst för att man är med i ett gäng. Beroende på vilket gäng man är med i. Så vet/borde man ju räkna med att polisen har koll på dig/er. Så Ordningsvakten är nog mycket medveten om det. Men han kanske ej visste om efterlysningen.
Man måste kunna umgås med vem man vill. Även om jag sjukt nog inser att man ej kan det.
Håller man sig på "rätt sida". Så skall man ej behöva oroa sig. Men så är det inte. TYVÄRR!!!
Men eftersom h*n är med i TV så är ju rubriken smart. För att locka läsare.
Men ingen vet vad som är sant.
Men fortfarande är ju frågan. Visste h*n något?
Jomen visst, det är ju verkligen vanligt att gömma någon i backsätet med en filt över sig när man ska åka in i ett garage.
Nej, man får inte umgås med vem man vill om man jobbar som ordningsvakt. Även om hon nu inte skulle bli straffad för något, så kommer hennes förordnande försvinna just pga att hon umgås med kriminella. Hon kommer med andra ord inte anses vara lämplig.